Leiskime paukščiams skristi

2018-09-13

 Ruduo. Apie tai byloja ne tik krentantys medžių lapai, bet ir skrendančių paukščių būriai.

 Taip jau Gamta surėdė, kad paukščiai išskrenda į šiltus kraštus, o lieka žiemoti tik tie sparnuočiai, kurie prisitaikę susirasti maisto.

 Gulbių, ančių pagrindinis maistas yra augalinės kilmės. Vandens augalai, atšalus orams, nusėda į vandens telkinių dugną ir paukščiams tampa nebeprieinami. Alkis paukščius verčia skristi į šiltesnius kraštus, kur natūralus jų lesalas prieinamas.

 Tačiau vis dažniau žiemoti lieka paukščiai, kurie ankstesnėmis žiemomis išskrisdavo. Viena iš jų neišskridimo priežasčių – lengvai pasiekiamas maistas. Dėl nuolatinio besaikio lesinimo vasarą ir rudenį gulbės, antys, varniniai paukščiai tampa pusiau naminiais dekoratyviniais paukščiais. Nuo nenatūralių, kaloringų lesalų paukščiai nutunka, dėl per didelio svorio nebegali skristi didesnių atstumų. Nuolatinėse maitinimo vietose jie triukšmauja, išmatomis „papuošia“ skverus, takus, namų palanges, o maisto likučiai privilioja graužikus, kitus laukinius gyvūnus. Maisto paukščiai randa ir atidarytuose atliekų konteineriuose, netvarkingose sodo ir daržo atliekų kompostavimo vietose.

 Gyvūnų laikymo Plungės rajono savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisyklės draudžia veisti, lesinti laukinius paukščius (karvelius, balandžius, kovus, žvirblius ir kt.):

 Apie pažeidimus informuokite Plungės rajono savivaldybės administracijos viešosios tvarkos specialistus (el. p. antanas.gedrimas@plunge.lt, tel. 8 650 53853).

 Šiuo metų laiku pastebėję neišskridusius paukščius neskubėkime jų lesinti!

 Pasilikusiems žiemoti Lietuvoje paukščiams pagalbos reikia ne anksčiau, nei susiformuoja ištisinė sniego danga, o oro temperatūra lauke pasiekia -15  –  -20 oC. Įsirengę lesyklas ir pradėję lesinti paukščius, tai turėsite daryti kasdien visą žiemą. Keletą kartų lesykloje radę maisto, paukščiai vėl ir vėl sugrį š. Jie nebemoka ir nebesistengia žiemos sąlygomis patys ieškoti maisto.

 

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos

Vietos ūkio skyriaus vyr. specialistė (ekologė) E. Lydienė 


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.