Lapus sugrėbėme… O kur juos dėti?

2018-11-08

Plungės miesto seniūnijos „Facebook“ paskyroje pirmadienį paskelbtas vaizdo į rašas, kuriame užfiksuota, kaip seniūnijos darbuotojai Pušyno gatvėje esančiame žvyro karjere išverčia iš V. Mačernio gatvės atvežtus sugrėbtus medžių lapus. Po į rašu tuoj pat pasipylė gyventojų komentarai, klausiama, ar ir jie ten gali atvežti žalienų.

Socialinėje paskyroje buvo atsakyta, kad į prastai seniūnija, pasinaudodama prie kapinių esančiais mišrių atliekų konteineriais, mieste sugrėbtas žalienas išveždavo į Jėrubaičiuose esančią žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę. Kad taip ir reikia elgtis, nurodo Plungės rajono savivaldybės teritorijos tvarkymo ir švaros taisyklės. Išversti lapų bet kur teisės neturi nei seniūnija, nei kitos į staigos, nei, žinoma, patys gyventojai. Reikia pasirūpinti, kad smulkios organinės sąnašos ir žaliosios atliekos būtų kompostuojamos tam skirtuose kompostavimo konteineriuose arba išgabenamos į žalienų aikštelę Jėrubaičių savartyne.

Šį sykį , priversti nepalankiai susiklosčiusių aplinkybių, seniūnijos darbuotojai atliekas išvertė karjere. Elgesys – nepateisinamas, nors žalos gamtai nepadaryta. Bet vis tiek kyla klausimas: kiek plungiškių ar į staigų, savo kiemuose, sklypuose ir valdose sugrėbę lapus, juos sąžiningai kompostuoja ar perteklių veža į Jėrubaičių sąvartyną? Mažai…. Kitaip seniūnijai nereikėtų rankioti ir šluoti iš privačių namų kiemų gatvėn sušluotų lapų, jų kupetos nepūpsotų į staigų prieigose ar kur nors pašalėje, pakelėse, pamiškėse… Baisus vaizdas rudenį būna ir prie mišrių atliekų konteinerių. Tačiau situacija metai iš metų nesikeičia. Daug lapų lieka žaliuosiuose plotuose, ten supūva ir taip praturtina dirvožemį maistinėmis medžiagomis. Bet didelę dalį stengiamasi į vairiais būdais panaikinti. Artimiausiu laiku iš mirties taško ši problema gali ir nepajudėti, jeigu ir toliau žalienas į Jėrubaičių sąvartyną esančią aikštelę reikės vežti patiems, o miesto teritorijoje neatsiras specialios joms surinkti skirtos aikštelės. Šis klausimas keliamas kasmet. Ir kasmet atidedamas. Galiausiai pamirštamas iki kito rudens…

Seniūnija už savo netinkamą elgesį atsiprašo. Užtikrina, kad daugiau tai nepasikartos, ir jokiu būdu neskatina gyventojų sekti jos pavyzdžiu. Tačiau kartu ir tikisi sprendimų, nes nuvežti lapus į Jėrubaičių sąvartyną tiek į staigoms, tiek gyventojams kainuoja ir pastangų, ir laiko.

 

Plungės miesto seniūnijos informacija

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.