Kviečiame susipažinti su metinių ataskaitų rinkiniu

2024-07-09

Plungės rajono savivaldybės internetinėje svetainėje paskelbtas vienas svarbiausių dokumentų –  Plungės rajono savivaldybės 2023 metų metinių ataskaitų rinkinys, su kuriuo kviečiame susipažinti.

Šį didelės apimties dokumentą (daugiau nei keturių šimtų puslapių) Savivaldybės taryba patvirtino gegužės 30-ąją vykusio posėdžio metu. Metinių ataskaitų rinkinį tarybai pristatė Savivaldybės meras Audrius Klišonis.

Pranešimą apie tai, kas nuveikta 2023 metais, Savivaldybės meras skaitė ir iškilmingame Savivaldybės tarybos posėdyje, vykusiame Plungės miesto šventės metu:

„2023-ieji – rinkimų metai. Suformuota nauja taryba, kurioje daugiausiai mandatų – 12 – teko Liberalų sąjūdžiui. „Vieningai Plungei“ – 5, Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams – 3, Lietuvos socialdemokratams ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai – po 2. Kaip ir keletas kitų savivaldybių, turėjome problemą dėl priesaikos, tad šią ceremoniją teko pakartoti. Pirmojo posėdžio metu išsirinkome vicemerą Žydrūną Purauskį, merą pavaduosiantį Savivaldybės tarybos narį Algirdą Pečiulį, suformavome 6 komitetus. Džiaugiuosi, kad atkūrėm Kaimo reikalų komitetą.

2023 metų pabaigoje man teko dar vienos pareigos – esu paskirtas laikinuoju Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentu.

Pirmiausia džiugu, kad rajone turime daug darbščių, energingų ir skirtingose srityse talentingų žmonių, kuriems ir Savivaldybė skyrė dėmesį. Išskirti norėčiau kapelos „Rokunda“ vadovą Alfredą Lučinską, Žemaičių Kalvarijos bendruomenės „Gardai“ pirmininką Bronių Kleinauską ir folkloro ansamblio „Gondinga“ vadovę Dalią Stasikėlienę, kuriuos už produktyvią ilgametę veiklą apdovanojome kultūros ir meno premijomis. Taip pat – „Suvartuko“ vadovę Iloną Baltikauskaitę, kurią ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanojo šalies Prezidentas Gitanas Nausėda.

Kitas svarbi mūsų veiklos sritis – tarptautinis bendradarbiavimas. Pernai pasirašėm sutartį su Ukrainos miestu Konotopu ir skyrėm jiems paramą – taryba pritarė, kad savo naujiesiems partneriams už 50 tūkstančių eurų nupirktume jiems taip reikalingą traktorių. Kitas svarbus momentas – pernai per Miesto šventę, kurioje dalyvavo 5 užsienio delegacijos, 20-mečio proga atnaujinome sutartį su Golub Dobžynu (Lenkija). Džiaugiamės, kad bendradarbiauja ne tik savivaldybės – puikius santykius su Golub Dobžynu yra užmezgusi ir Alsėdžių gimnazija, ir Platelių meno mokykla. „Cyrulis“ bendradarbiauja su švedais iš Boksholmo miesto.

2023 metais netrūko oficialių vizitų. Metų pradžioje lankėsi sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. Ministras Plungės ligoninę pateikia kaip gerą pavyzdį, bet… kai prašome lėšų, jų neskiria. Taigi situacija paradoksali. Lankėsi du švietimo, mokslo ir sporto ministrai – dabar šias pareigas jau palikę Jurgita Šiugždinienė ir Gintautas Jakštas. Lankėsi Lietuvos šaulių sąjungos vadas Linas Idzelis, domėjęsis šaulišku ugdymu Alsėdžių gimnazijoje, „Saulės“ gimnazijoje ir kitose mokyklose. Kuliuose, atidarant „Kultūros virenę“, dalyvavo kultūros ministras Simonas Kairys, atidarant Bendruomeninius vaikų globos namus – tuometinės socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Tarp svarbiausių pernai įgyvendintų projektų, žinoma, – Plungės baseino atidarymas. Įdėta daug laiko ir pastangų, kad šis objektas iškiltų. Džiugu, kad baseinas labai lankomas, kad ir mokiniai, ir darželinukai lanko plaukimo pamokas, ir kad sparčiai kyla antroji Plungės sporto arenos dalis – sporto salė. Pernai pradėta, o šiemet bus užbaigta irklavimo bazės rekonstrukcija, atnaujinamas Senamiesčio mokyklos stadionas. Ir mieste, ir kaimuose įgyvendinti gatvių apšvietimo projektai, kaimuose investavome virš 1 mln. eurų. Narvaišiuose ir Plungėje, ties senosiomis kapinėmis, išvalėme užterštas teritorijas (virš 2 mln. Eur). Sutvarkius Aušros ir Liepų gatves, visiškai kitoks tapo Kulių miestelis. Pernai pastatyti dveji Grupinio gyvenimo namai, kurie netrukus bus apgyvendinti. Pradėta Telšių gatvės Plungėje rekonstrukcija, sutvarkyta Sodo gatvė Varkaliuose.

Džiugu, kad visuomenė aktyviai teikė projektus dalyvaujamajam biudžetui, kad kartu su taryba radome galimybę pagelbėti religinėms bendruomenėms, skirdami joms 120 tūkst. eurų. Už šiuos pinigus darbų atlikta Stalgėnų, Žlibinų, Alsėdžių bažnyčiose, Žemaičių Kalvarijos parapijos namuose, apšviesta Plungės bažnyčia.

Pernai, kaip ir kasmet, netrūko aukštos kokybės kultūrinių renginių, šauni buvo Plungės miesto šventė, tačiau išskirti norėčiau tuos, kurie įvyko visuomenės iniciatyva – tai du labdaros ir paramos koncertai: „Žemaitukų“ grupės narys Linas Vaitkevičius kartu su bendraminčiais surengė koncertą savo tėvui Gintautui Vaitkevičiui atminti, o surinktas lėšas skyrė neįgaliems vaikams, Kantaučių bendruomenės suorganizuoto koncerto metu surinktos lėšos buvo skirtos Kantaučių bažnyčios vargonams restauruoti. Tik didžiuotis galime tokiais žmonėmis ir jų iniciatyvomis!

2024 metus pradėjome pirmąkart surengdami Mero padėkos vakarą, kurio metu padėkojome tiems, kas savo darbais nusipelnė visuomenės dėmesio ir pagarbos.“

Su Plungės rajono savivaldybės 2023 metų metinių ataskaitų rinkiniu galite susipažinti čia:

Ataskaitų rinkinys ->>

Audrius Klišonis

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.