Kviečiame planuoti ir organizuoti Lietuvių kalbos dienų renginius

2019-01-11

 

Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas, atsižvelgdamas į tai, kad vasario 21-ą švenčiama Tarptautinė gimtosios kalbos diena, 2015 m. rugsėjo 30 d. nutarimu Nr. 106-P-34 pritarė Valstybinės lietuvių kalbos komisijos iniciatyvai vasario 16 – kovo 11 dienomis Lietuvos įstaigose, visuomeninėse organizacijose, bendruomenėse rengti Lietuvių kalbos dienas. Jų renginiai prisidėtų prie lietuvių kalbos sklaidos šalyje ir užsienyje, stiprintų lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją, didintų lietuvių kalbos prestižą. Šių metų pradžioje – vasario 16 – kovo 11 dienomis – Lietuvos ugdymo įstaigose, aukštosiose mokyklose, bibliotekose, kultūros centruose, muziejuose, bendruomenių namuose vyko Lietuvių kalbos dienų renginiai: susitikimai su rašytojais ir kalbininkais, raštingiausių bendruomenės narių ar moksleivių konkursai, literatūrinės ir teatralizuotos vakaronės, ekskursijos į žodžio meistrų gimtines bei muziejus, darželinukų mįslių, minklių, žaidimų popietės ir kt..

Siūlome Jūsų kolektyvui pagal galimybes prisidėti, įgyvendinant šią iniciatyvą, – organizuoti renginius, skirtus lietuvių kalbai ir jos sklaidai, lietuvių kalbą ir kultūrą puoselėjusioms asmenybėms pristatyti, archyvinei medžiagai viešinti, bei anksčiau paminėtas ir kitas veiklas. Apie planuojamus renginius prašome iki 2019 m. sausio 15 d. pranešti elektroniniu paštu algirdas.eidukaitis@plunge.lt, nurodant rengėją, renginio pavadinimą ir datą, pvz.:

Renginio pavadinimas

Data

Rengėjas

Adresas

6-8 klasių mokinių rašinių konkursas „Kalbu ir didžiuojuosi lietuvių kalba“

2019-02-16

„Nemuno“ pagrindinė mokykla

Vytauto g. 11, Plungė

Popietė „Kalba – tai miestas, į kurio statybas kiekvienas žmogus, gyvendamas žemėje, atneša savo akmenį“ (R. V. Emersonas)

2019-03-05

Giraičių kaimo bendruomenė

Knygų g. 4, Giraičiai

Vakaronė senjorams „Sugrįžtu prie tavęs, kaip saulė zenitan sugrįžta…“

2019-03-10

N miesto biblioteka

Tauro g. 8, Plungė

Visi Jūsų iki sausio 15 d. nurodytu e. paštu pateikti renginiai bus įrašyti į bendrą šalies Lietuvių kalbos dienų renginių planą ir 2019 metų pradžioje publikuoti Valstybinės lietuvių kalbos komisijos interneto svetainėje www.vlkk.lt.

Renginių nuotraukas su trumpais aprašymais prašytume siųsti e. paštu zina.plaipaite@plunge.lt; nuotraukos bus publikuojamos Savivaldybės interneto svetainėje.

Tikime, kad palaikysite šią tautai reikšmingą iniciatyvą ir pasitelksite kūrybingų kolegų organizuoti Lietuvių kalbos dienų renginius.

 

Savivaldybės administracijos Protokolo skyriaus informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.