Kur dėti naudotas padangas?

2018-04-06

               Prasidėjo padangų keitimo sezonas. Ką reikia žinoti vartotojams? Primename, kad nuo balandžio 1 d. leidžiama keisti žiemines padangas į vasarines. Gamtoje išmestos padangos suirimo laikotarpis gali trukti šimtmečius bei padangų atliekoms ne vieta parkuose, miškuose ar vaikų žaidimo aikštelėse. Aplinkos ministerija primena, kad už ne vietoje išmestą padangą gali tekti atlyginti žalą, kuri siekia daugiau kaip 140 eurų.

               Aplinkos ministro patvirtintame Aplinkos apsaugos reikalavimų transporto priemonių techninei priežiūrai ir remontui apraše nurodyta, kad autoservisas privalo priimti visas transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto veiklos metu susidariusias nepavojingąsias ir pavojingąsias atliekas. Jas grąžinti transporto priemonės savininkui ar naudoti draudžiama. Keičiant autoservisuose senos padangos priimamos be papildomo mokesčio. Privalu žinoti, jog nemokamai priimti senas padangas privalo visi padangų platintojai.

               Kiekvienas padangų pirkėjas, į sigydamas padangas, apmoka padangų utilizavimo kaštus. Įsigytų padangų pardavėjas privalo nurodyti vietas, kur, neimant papildomų mokesčių, nebenaudojamos padangos bus priimtos ir sutvarkytos. Šiuo atveju atiduodamos padangos turi būti skirtos tam pačiam transporto priemonės tipui, o atiduodamų padangų vienetų skaičius – atitikti perkamų padangų skaičių.

               Plungės rajono savivaldybės administracija informuoja gyventojus, kad, pagal Atliekų tvarkymo tiesykles, šalia konteinerių padangas palikti draudžiama. Plungės rajono atliekų priėmimo aikštelė, kuri į sikūrusi Prancūzų kelyje 8, Jėrubaičių k., Plungės r. sav., pasirūpina padangų ir kitokių atliekų surinkimu. Galite kreiptis tel.: (8 448) 54 714 arba 8 630 01 276, darbo laikas: I-VI 7.30 -19.00 val.; VII 8.00 -16.00 val.

               Būkime atsakingi patys ir reikalaukime atsakingumo iš kitų!

 

Vietos ūkio skyriaus inf.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Mindaugas
2023-11-13 06:12:32
Sveiki tinkama informacija apie padangas kur deti kad neišmesti kažkur o priduoti ačiu 👍
This site is registered on wpml.org as a development site.