Kulių ugniagesių komandai skirtas naujas automobilis

2021-11-30

Lapkričio 17 diena Plungės rajono savivaldybės priešgaisrinės apsaugos tarnybos Kulių ugniagesių komandos vyrams – išskirtinė. Tądien jiems buvo pristatytas ilgai lauktas gaisrinis automobilis. Šią ypatingą dieną Gaisrininkų gatvėje įsikūrusius Kulių ugniagesius nuoširdžiai sveikino Kulių miestelio seniūnė Daivutė Petrauskienė ir linkėjo, kad gaisrinis automobilis į iškvietimus važiuotų kuo rečiau.

Plungės rajono savivaldybės administracijai itin svarbu prisidėti prie rajono žmonių gyvybių, sveikatos, turto, saugios ir švarios aplinkos išsaugojimo. Reikšdami didžiulį palaikymą ir rūpestį, Savivaldybės administracijos vadovai dar vasarą kreipėsi į tarybą prašydami pritarimo skirti lėšų susidėvėjusio ir nebe tokio patikimo automobilio atnaujinimui.

Kulių gaisrininkams tekęs MERCEDES-BENZ gaisrinis automobilis nėra naujas, tačiau visomis prasmėmis pranašesnis už iki šiol naudotą. Plungės rajono savivaldybės priešgaisrinės apsaugos tarnybos viršininkas Vladas Šimkus džiaugėsi: „Naujai įsigytas gaisrinis automobilis nuriedėjęs tik apie 29 000 km. Už iki šiol naudotą ZIL markės automobilį yra patikimesnis, mobilesnis, o važiuojant į iškvietimus tolimiausiuose kampeliuose, itin svarbu, jog ši padidinto pravažumo automobilinė cisterna talpina 2,5 t vandens.“ Įsigyta technika ne tik palengvins ugniagesių darbą nelaimių vietose, bet ir paspartins jų atvykimą į incidentų vietą.

Jėgų ir laiko kitiems negailinti, pasiaukojanti Kulių ugniagesių komanda, kurią sudaro 9 nariai, vyko prie Kulių II užtvankos išbandyti vienos, pagrindinės automobilio funkcijos: vandens siurbimo. Pasak miestelio gaisrininkų, svarbiausia, jog vandens siurbliai būtų kokybiški, siurbimas būtų greitas ir galingas. Džiugiai aptardami garažą papildantį naujai įsigytą automobilį, ugniagesiai klausėsi pardavėjo, atvykusio iš paties Vilniaus, dėstomos instrukcijos apie siurblių įjungimą, greičio reguliavimą ir kitų funkcijų valdymą. Šis, europietiškas valdymo variantas, visgi smarkiai skiriasi nuo senojo, rusiško. Senasis Kulių komandos gaisrinis automobilis Zil bus naudojamas kaip rezervinis.


 
Plungės r. savivaldybės administracijos inf. 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.