Kulių Š ventojo vyskupo Stanislovo bažnyčioje – konsekravimo šimtmetis

2018-10-02

 

Rugsėjo 29 diena Kulių miesteliui buvo ypatinga. Kulių Šventojo vyskupo Stanislovo bažnyčioje paminėtas konsekravimo šimtmetis.

Gražų koncertą dovanojo kanklininkės, vadovaujamos Kulių krašto garbės pilietės Daivos Bernadetos Kubiliūtės-Čičinskienės, Kulių choras, vadovaujamas Giedrutės Idzelienės, ir folkloro ansamblis „Vaisgamta“, vadovaujamas Mirgos ir Audroniaus Gulbinskų. Bažnyčios įkūrimo ir gyvavimo istoriją priminė ilgametė Kulių mokyklos direktorė istorikė Zuzana Jankevičienė.

Ypatinga dovana tapo Jo Ekscelencijos Telšių vyskupo ordinaro Kęstučio Kėvalo laikomos Šventosios Mišios bei Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio apsilankymas ir sveikinimo žodis. Šia proga parapijiečius ir svečius taip pat sveikino Seimo nariai Jonas Varkalys ir Andriejus Stančikas, Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis ir Savivaldybės tarybos narys Raimondas Doviltis bei Kulių seniūnijos įstaigų vadovai: seniūnė Daivutė Petrauskienė, Kulių gimnazijos direktorius Leonas Pečkauskas, Kulių kultūros centro direktorė M. Gulbinskienė ir Kulių krašto bendruomenės „Alantas“ pirmininkė Agnė Alčauskienė.

Po Šventųjų Mišių, per kurias giedojo Klaipėdos Marijos Taikos Karalienės bažnyčios choras, Telšių vyskupas K. Kėvalas ir Kulių Šv. Stanislovo bažnyčios klebonas Arvydas Mačiulis bažnyčios konsekravimo šimtmečiui atminti ąžuolų alėjoje pasodino ąžuoliuką, po to visi buvo pakviesti į Kulių kultūros centre vykusią agapę. Šiltas bendruomeniškas pasibuvimas neprailgo, o Jo Ekscelencija Telšių vyskupas K. Kėvalas nustebino, į rankas paėmęs akordeoną ir sugrojęs smagią melodiją.

Ši neeilinė diena šimtmečiams įrašyta į Kulių miestelio istoriją.

 
 
Agnė Alčauskienė,
Kulių krašto bendruomenės „Alantas“ pirmininkė
 
Kulių krašto bendruomenės „Alantas“ nuotraukos
Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.