Konferencija apie želdinių apsaugos ir tvarkymo aktualijas Vakarų Lietuvoje

2018-01-23

 Sausio 17 d. Klaipėdos miesto savivaldybė kartu su Aplinkos ministerija surengė konferenciją-seminarą „Želdinių apsaugos ir tvarkymo aktualijos: Vakarų Lietuvos problematika“, kurioje dalyvavo ir Plungės rajono savivaldybės administracijos Vietos ūkio skyriaus vyr. specialistė Edita Lydienė ir Plungės miesto seniūnijos specialistė Gražina Gricienė.

 Konferencijos dalyvius pasveikino aplinkos viceministras Martynas Norbutas. Apie želdinių apsaugos ir tvarkymo strategines kryptis kalbėjo Aplinkos ministerijos Saugomų teritorijų ir kraštovaizdžio skyriaus vedėjas Vidmantas Bezaras. Šiuo metu suburta darbo grupė rengia Želdynų į statymo ir jį į gyvendinančiųjų teisės aktų pataisų „paketą“. Planuojama kurti vieningą visai Lietuvai želdynų duomenų bazę, sugriežtinti želdinių priežiūra užsiimančių asmenų atestavimą, į teisinti sodmenų želdiniams standartus bei patikslinti saugotinų medžių kriterijus. Siekiama, kad miestai taptų žalesni, o ekosistemos – gyvybingesnės.

 Želdinių apsaugos ir tvarkymo uostamiestyje patirtimi pasidalijo Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė ir Klaipėdos miesto vyr. architektas Almantas Mureika. Aplinkos kokybės skyriaus vedėja Rasa Jievaitienė pristatė 2010-2013 m. atlikto Klaipėdos miesto želdinių būklės inventorizavimo problematiką.

 Nevyriausybinių organizacijų, kitų savivaldybių atstovai pristatė visuomenės iniciatyvas tvarkant ir planuojant želdynus Vakarų Lietuvoje. Kurortų želdynų tvarkymo specifiką pristatė prof. Petras Grecevičius.

 Diskusijų metu dalyviai išsakė pasiūlymus, kaip informuoti visuomenę apie želdynų planavimą, kaip išsaugoti pakelėse medžių alėjas. Beje, Prancūzijoje net aktyviai veikia Pakelių želdinių asociacija. Pateikti siūlymai ir pastabos, kaip tobulinti želdynų srities teisės aktus.

 Strategijos ir programos rengiamos 10-20 metų, o medis sodinamas 100 metų…

 

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.