Komunalinių atliekų surinkimas 2018 m.

2018-01-04

 Atliekų turėtojus atliekų surinkimo priemonėmis (konteineriais ir spec. maišais) aprūpina ir mišrių komunalinių, pakuočių, stiklo pakuočių ir didžiųjų atliekų surinkimą Plungės rajone vykdo UAB „Valda“, Lentpjūvės g. 8, Plungė, tel. (8 448) 51 493, el. p. info@plungesvalda.lt, www.plungesvalda.lt. 2018 m. atliekų surinkimo grafiką UAB „Valda“ paskelbė spaudoje (2017 m. gruodžio 22 d. laikraštyje „Plungės žinios“, 2017 m. gruodžio 29 d. laikraštyje „Žemaitis“). Grafikas taip pat skelbiamas UAB „Valda“, UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ ir Plungės rajono savivaldybės tinklalapiuose.

 Primename, iš individualių valdų mišrios komunalinės atliekos vežamos kas antrą savaitę, pakuočių atliekos – 1 kartą per mėnesį, stiklo pakuočių – 1 kartą per ketvirtį. Iš Plungės miesto daugiabučių namų konteinerių aikštelių mišrios komunalinės atliekos vežamos 4 kartus per savaitę.

 Didžiųjų atliekų surinkimas tiek iš kaimiškųjų seniūnijų, tiek iš daugiabučių namų konteinerių aikštelių vykdomas 2 kartus metuose – kovo ir rugsėjo mėnesiais. Draudžiama didelių gabaritų atliekas mesti į mišrių komunalinių atliekų, pakuotės atliekų ar kitus šioms atliekoms neskirtus konteinerius ar palikti šalia jų, kai stambiagabaričių atliekų rinkimas nevykdomas. Didelių gabaritų atliekos visus metus iš gyventojų priimamos nemokamai Atliekų priėmimo aikštelėje Jėrubaičių k., Plungės r. Darbo laikas I-VI 7.30-19.00 val., VII 8.00-16.00 val. Tel. 8 630 01 276.

 Dėmesio! Pristačius neiškomplektuotą (neišardytą) buitinę techniką į aikštelę ir priėmėjui nurodžius vietinės rinkliavos mokėtojo kodą, bus sumažinamas 0,06 Eur už 1 kg kitų metų vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą mokestis. Nenurodžius rinkliavos mokėtojo kodo, nebus mažinamas rinkliavos mokestis.

 

Informuojame, kad gyventojai turi laikytis Plungės rajono savivaldybės atliekų tvarkymo taisyklių: atliekų turėtojai privalo rūšiuoti komunalines atliekas jų susidarymo vietoje, t. y. atskirti popierių ir kartoną, stiklą, plastiką, metalą, didžiąsias, žaliąsias, maisto ir virtuvės, buityje susidarančias pavojingas bei elektros ir elektroninės įrangos, statybos ir griovimo atliekas, naudotas padangas ir nemaišyti jų su kitomis atliekomis ar medžiagomis.           

2018 metais bus tikrinama, kokios atliekos metamos į konteinerius. Jeigu bus rasta arba pastebėta, kad nerūšiuojama, o viskas metama į bendrą konteinerį, atliekų vežėjas turi teisę netuštinti tokių konteinerių ir įspėti atliekų turėtoją. Pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 367 straipsnio 1 dalį, Atliekų tvarkymo taisyklių pažeidimas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 30 iki 140 eurų. Nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą nuo 140 iki 600 eurų.

 

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.