Komisija svarstė pirmuosius prašymus dėl svarbių asmenybių ir vietų įamžinimo

2020-07-16

Plungės rajono savivaldybės taryba 2020 m. balandžio 23 d. sprendimu Nr. T1-49 patvirtino Žymių žmonių, istorinių datų, į vykių į amžinimo ir gatvių pavadinimų Plungės rajono savivaldybėje suteikimo tvarkos aprašą.

Tvarkos aprašo tikslas – pagrį stai ir tikslingai į amžinti Plungės rajonui svarbius asmenis, datas, į vykius, objektus ar suteikti gatvėms pavadinimus. Šiuo metu į amžinimo procesas Plungės rajone nėra reglamentuotas, asmenys, datos, į vykiai dažnu atveju į amžinami be didesnių diskusijų ar istorijos, kultūros krypties specialistų rekomendacijų. Didžiausią į amžinimo proceso spragą parodė šiuo metu Vilniuje vykstantys ginčai dėl Jono Noreikos ir Kazio Škirpos atminimo. Plungės rajono savivaldybės tarybos patvirtintas tvarkos aprašas padės į gyvendinti savivaldybės ir valstybės politiką, siekiant tikslingo į amžino nesukeliant ginčų ir susipriešinimo.

Prašymus dėl į amžinimo bei gatvių pavadinimų suteikimo ar keitimo gali teikti fiziniai arba juridiniai asmenys, užpildę prašymo formą ir pateikę ją savivaldybės administracijai. Prašymus svarsto Žymių žmonių, istorinių datų, į vykių į amžinimo ir gatvių pavadinimų Plungės rajono savivaldybėje suteikimo komisija.

Įvyko du komisijos posėdžiai (birželio ir liepos mėn.), kuriuose svarstyti du Jakovo Bunkos labdaros ir paramos fondo prašymai dėl Kulių ir Platelių buvusių sinagogų bei Plungės žydų mokyklos vietų į amžinimo, taip pat dėl Vandos Rutkevič atminimo į amžinimo. Komisija pritarė buvusių pastatų vietų, svarbių žydų kultūrai, į amžinimui, taip pat pritarė Vandos Rutkevič atminimo į amžinimo idėjai, tačiau nepritarė pateiktam į amžinimo tekstui.

Plungės rajono savivaldybės administracijos paveldosaugininkas Gintaras Ramonas

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.