Kokia prekyba gali vykti karantino metu?

2021-04-12

 

Nuo kovo 15 dienos gali dirbti visos parduotuvės (neribojant jų ploto), turinčios į ėjimą iš lauko.

Taip pat leidžiama dirbti turgaviečių kioskams ir paviljonams (esantiems atviroje erdvėje), turintiems atskirą į ėjimą iš lauko.

Tai reiškia, kad  turgavietėse galės veikti visi kioskai (smulkios prekybos reikmėms skirtas nedidelis lengvų konstrukcijų pastatas, iš kurio prekės parduodamos pro langelį ) ir tiesioginį į ėjimą iš lauko turintys, atviroje erdvėje esantys paviljonai (pamatų neturintis smulkios prekybos ar paslaugų teikimo reikmėms skirtas laikinas statinys, kuriame prekyba vykdoma ar paslaugos teikiamos per duris). Paviljonai, kurie turgavietėse yra ne pavieniai, o yra bendrame paviljonų komplekse, turi bendrą stogą, bendrą į ėjimą (pavyzdžiui, paviljonai į rengti lauke, tačiau visus paviljonus jungia bendras dengtas stogas tarp praėjimų), veiklos kol kas vykdyti ar negalės.

Taip pat leidžiama ne maisto prekių prekyba lauko sąlygomis nuo laikinų prekybos į renginių, taip pat ne prekybos patalpose sudaromoms sutartims (išnešiojamoji prekyba).

SVARBU: šiose prekybos vietose turi būti užtikrinamas 20 kv. m prekybos plotas vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo ir užtikrinamos kitos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo nustatytos sąlygos.

Gali veikti parduotuvės (į skaitant parduotuves prekybos ir (arba) pramogų centruose), kurių pagrindinė veikla yra maisto, pašarų gyvūnams, veterinarijos, vaistinių, gėlių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavimas.

Leidžiama maisto prekyba turgavietėse ir kitose viešosiose prekybos vietose.

Leidžiama nuotolinė (internetinė ar vykdoma kitomis ryšio priemonėmis) prekyba, kai prekės pristatomos fiziniams ir juridiniams asmenims ar atsiimamos atsiėmimo punktuose.

Gali veikti laidojimo reikmenų parduotuvės.

SVARBU: šiose prekybos vietose turi būti užtikrinamas 15 kv. m prekybos plotas vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo ir užtikrinamos kitos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo (toliau – operacijų vadovas) nustatytos sąlygos.

Ir toliau draudžiama parduotuvių, į skaitant parduotuves prekybos ir (arba) pramogų centruose, veikla.

Rekomenduojama:

Daugiau informacijos apie verslo sąlygas karantino metu bei siūlomas pagalbos priemones galima rasti Ekonomikos ir inovacijų ministerijos svetainėje: https://eimin.lrv.lt/.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.