Klebonas V. Gedvainis ir meras A. Klišonis susitiko su tikybos mokytojomis

2018-09-07

 

 

Rugsėjo 5 dieną meras Audrius Klišonis su naujai į Plungę paskirtu klebonu Vytautu Gedvainiu vyko pas Telšių vyskupą Kęstutį Kėvalą pasikalbėti apie bendrus Savivaldybės ir parapijos reikalus – parapijos namų pastato rekonstrukciją ir pritaikymą vietos gyventojų poreikiams, senelių globos namų veiklą. Kitą dieną klebonas ir meras Plungės vyskupo Motiejaus Valančiaus pradinėje mokykloje susitiko su Plungės ir Rietavo savivaldybių mokyklose dirbančiomis tikybos mokytojomis.

Klebonui V. Gedvainiui šis susitikimas su tikybos mokytojomis buvo pirmasis. Pirmai pažinčiai atminti klebonui pasiūlius, o merui pritarus, kiekvienai tikybos mokytojai į USB laikmeną buvo įrašytas filmas „Pranciškus – popiežius iš Naujojo pasaulio“. Šis filmas atskleidžia naujojo bažnyčios vadovo asmenybę. Tai žmogus, pasirengęs daug ką keisti bažnyčios valdymo struktūroje, žmogus, kuriam rūpi pasaulio problemos ir neteisybė. Rugsėjį į Lietuvą atvyksiantis Šventasis Tėvas net ir tapęs popiežiumi liko nepakeitęs savo kuklių gyvenimo įpročių, atsisakęs prabangos. Buenos Airių kardinolas Jorge Mario Bergoglio 2013 metų  kovo 13 dieną tapo 266 Katalikų Bažnyčios popiežiumi – pirmuoju popiežiumi, kilusiu iš Amerikos, pietų pusrutulio, pirmuoju popiežiumi jėzuitu. Šis popiežius pirmasis pasivadino Pranciškumi, kaip Pranciškus Asyžietis, reformatorius, vienas labiausiai žinomų ir gerbiamų šventųjų. Klebonas V. Gedvainis paprašė šį filmą būtinai parodyti vaikams per tikybos pamokas.

Kreipdamasis į mokytojas klebonas V. Gedvainis šiuos laikus įvardijo kaip vertybių ir pagarbos praradimo laiką, kuriame vėl labai aktualus mokytojo vaidmuo – mokytojo, mokančio vaikus mylėti tėvus ir šeimą, tėvynę, Dievą. „Todėl jūs savo ruožtu dirbkite taip, kad žmogus, kuris ateityje garsins Plungę, su pagarba apie jus kalbėtų ir didžiuotųsi, kad buvote jo mokytoja“, – linkėjo V. Gedvainis, kiekvienai mokytojai padovanojęs ir po „Youcat“ lietuvišką jaunimo katekizmą, kuriame jaunimui suprantama kalba išdėstyta katalikų tikėjimo visuma klausimų ir atsakymų forma.

Tikybos mokytojos klebonui taip pat buvo parengusios nuoširdžią dovanėlę – namuose keptos duonos kepalėlį ir šviežiai sulietą varškės sūrį.

Tą pačią dieną vykusiame tikybos mokytojų metodiniame susirinkime su apgailestavimu pripažinta, kad tikybos mokytojų gretos retėja: jei pernai mokyklose dirbo 17 mokytojų, tai šiemet lieka 14, ne visos mokytojos turi atskirus kabinetus, mokymui trūksta vadovėlių.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.