Keičiasi vaiko teisių apsaugos sistema

2018-06-21

 

Nuo liepos 1 dienos visų Lietuvos savivaldybių Vaiko teisių apsaugos skyriai taps pavaldūs centrinei vaiko teisių apsaugos institucijai – Valstybės vaiko teisių apsaugos ir į vaikinimo tarnybai.

Laiko liko nedaug, tad vaiko teisių apsaugos sistemos centralizacijai ruošiamasi itin aktyviai, gryninamos Valstybės vaiko teisių institucijų funkcijos: teisinė vaiko teisių apsauga atskiriama nuo savivaldos funkcijų – socialinės vaiko apsaugos.

Nuo liepos 1 dienos bus dirbama pagal vienodus standartus, vienijančias vertybes ir tikslus, formuojama vienoda teisės taikymo praktika visoje šalyje. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir į vaikinimo tarnybos užduotis – nepertraukiamas, visą parą veikiantis vaiko teisių apsaugos užtikrinimas.

Nuo liepos 1 dienos pradės dirbti atvejo vadybininkai, kurie užtikrins operatyvaus pagalbos organizavimo vaikui ir šeimai iniciavimą ir koordinavimą. Taip pat veiks mobilios komandos, kurias sudarys psichologas, socialinis darbuotojas, specialistas, dirbantis su priklausomybę (-es) turinčiaisiais ir kurios teiks pagalbą šeimai ir vaikui dėl nustatyto antrojo grėsmės vaikui lygio, paimto iš atstovų pagal į statymą – globėjų arba tėvų. Visi vaiko teisių apsaugos specialistai vadovausis viena grėsmės vaikui lygio nustatymo tvarka.

Keliami aukštesni reikalavimai tarnyboje dirbančių specialistų kvalifikacijai, siekiama efektyvesnio darbo organizavimo, išteklių panaudojimo. Po liepos 1 dienos žadama daugiau dėmesio skirti vaiko teisių pažeidimų prevencijai, informacijos teikimui, konsultavimui, švietimui, paslaugų suteikimui tėvams.

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir į vaikinimo tarnyba reaguos į galimus vaiko teisių pažeidimus visą parą, švenčių ir poilsio dienomis. Vaiko teisių apsaugą užtikrinti padės atvejo vadybininkai. Pagalbą šeimai, kai vaikui nustatytas antrasis grėsmės vaikui lygis ir dėl šios priežasties vaikas bus paimtas iš atstovų pagal į statymą, teiks Valstybės vaiko teisių apsaugos ir į vaikinimo tarnybos prie SADM mobilioji komanda (psichologas, socialinis darbuotojas, specialistas, dirbantis su turinčiais priklausomybių). Visi vaiko teisių apsaugos specialistai vadovausis viena grėsmės vaikui lygio nustatymo tvarka ir naudos vienodus grėsmės vaikui lygio vertinimo instrumentus. Bus užtikrinamas vaiko globos (rūpybos) ir į vaikinimo organizavimas ir globos (rūpybos) priežiūros koordinavimas. Asmenys, kurių darbas ar veikla susiję su vaikais, turintys į tarimų ar informacijos apie galimą vaiko teisių pažeidimą (smurtą prieš vaiką ir pan.) privalo apie tai pranešti vaiko teisių apsaugos specialistams, policijai.

Vaiko teisių apsaugos gynėjų kontaktus galima rasti internete vaikoteises.lt. Nuo birželio 26 dienos veiks bendras informacinis tarnybos telefonas 861588088 

Pagal ELTA inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.