Kūrenk ir šildyk savo namus atsakingai

2018-12-04


Per dešimt šių metų mėnesių Lietuvoje kilo 10 476 gaisrai, iš jų  980 – dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių į rengimo ir eksploatavimo reikalavimo pažeidimų. Plungės rajone šiais metais kilo 121 gaisras, iš kurių net 35 – dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių į rengimo ir eksploatavimo reikalavimo pažeidimų.

Atsižvelgdami į šaltuoju laikotarpiu išaugantį gaisrų skaičių, Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos priešgaisrinės priežiūros pareigūnai nori priminti gyventojams svarbiausias priešgaisrinės saugos taisykles bei patarti, kaip saugiai elgtis šildymo sezono metu, kad būtų kuo mažiau nelaimių.

Kai kūrenasi krosnis, židinys ar dega dujinė viryklė, neišeikite iš namų, nepatikėkite jų priežiūros mažamečiams vaikams. Pačios skaudžiausios nelaimės į vyksta būtent tada, kai vaikai paliekami namuose vieni. Pastatuose, kuriuose yra į rengtos krosnys, prieš intensyvų kūrenimą būtina jas techniškai sutvarkyti bei išvalyti dūmtraukius.

Palėpėse ir kitose gaisro atžvilgiu pavojingose patalpose dūmtraukiai ir sienos su dūmų kanalais turi būti nubalintos. Gaisrai namuose, šildomuose krosnimis, kyla, kai jos yra perkaitinamos, atsiranda plyšių kaminų, židinių sienelėse, pro kurias gali prasiveržti ugnis, taip pat kai prakurai naudojami degalai bei kiti greitai užsiliepsnojantys skysčiai. Kad iš krosnies pakuros iškritusios žarijos neuždegtų grindų, būtina prie jos į rengti nedegų pagrindą. Negalima malkų ir kitų degių medžiagų džiovinti bei laikyti ant krosnių arba arti jų, palikti atvirų pakuros durelių.

Kūrenant krosnis, ypač pavojingos yra smalkės, todėl būtina laikytis tam tikrų taisyklių, kitaip galima jomis apsinuodyti. Smalkės yra bespalvės ir bekvapės, todėl ypač pavojingos. Iškūrenę krosnį , per anksti neužstumkite sklendės. Ją galima visiškai uždaryti tik į sitikinus, kad ugnis jau baigė rusenti. Apsinuodijimas smalkėmis gali baigtis netgi mirtimi. Pirmieji apsinuodijimo požymiai – lengvas apsvaigimas, mieguistumas, sąmonės netekimas. Apsvaigusį nuo smalkių žmogų išveskite į gryną orą ir nedelsdami kvieskite medikus, o patalpas gerai išvėdinkite.

Kita aktuali problema – patalpų šildymas elektriniais prietaisais. Atminkite, kad pavojinga į elektros tinklą  jungti kelis tokius prietaisus, nes perkraunama elektros instaliacija, kaista laidai, gali į vykti trumpas jungimasis, dėl ko dažnai ir kyla gaisrai.

Elektrinius šildymo prietaisus reikia statyti ant nedegaus paviršiaus, toliau nuo užuolaidų bei baldų. Nepalikite ant jų padžiautų rūbų, o išeidami iš namų elektrinius šildymo prietaisus būtinai išjunkite.

Gyventojams taip pat patariama nelaukiant nelaimės į sigyti bei gyvenamosiose patalpose į sirengti autonominius dūmų signalizatorius, kurie į spėtų apie gaisro pavojų.

 

Telšių apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio ir Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.