Kapų tvarkymas

2018-10-29

 Ateinančiomis dienomis visi skubėsime aplankyti kapelius.

 Atkreipkite dėmesį į prie kapinių pastatytus konteinerius. Į žaliosioms atliekoms skirtus konteinerius metamos tik biologiškai skaidžios atliekos (šakos, lapai, gėlių likučiai). Surinktos žaliosios atliekos kompostuojamos Žaliųjų atliekų aikštelėje. Atskirdami žaliąsias atliekas, sumažiname atliekų kiekį , išvežamą į mechaninio-biologinio rūšiavimo gamyklą. O sumestos žaliosios atliekos į antrinių žaliavų konteinerius apsunkina šių atliekų perdirbimą arba iš viso nebeį manoma jų perdirbti.

 Didelę dalį kapinėse susidarančių atliekų sudaro žvakių dėklai ir dirbtinės gėlės. Tik teisingai išrūšiavus šias atliekas, vėliau jas galima perdirbti. Iš stiklo ar plastiko indelių, kuriuose buvo žvakės, pirmiausia reikėtų pašalinti vašką (jei į manoma). Stiklo pakuočių konteneriai skirti tik stiklinei pakuotei, todėl nuo stiklinių žvakių indelių būtina nuimti metalinius žvakių dangtelius. Į plastiko pakuočių konteinerius metama tiek plastikinė, tiek metalinė pakuotė. Šiuo atveju nuo plastikinių žvakių indelių metalo nuimti nereikia – galima mesti į konteinerį „Plastikas“.

 Šalinant dirbtines gėles, reikia atskirti plastikines dalis į plastiko konteinerį , o tekstilę šalinti į mišrių komunalinių atliekų konteinerį .

 Dirbtinės gėlės, žvakės paltmasiniuose ar stikliniuose indeliuose po kelių savaičių virsta atliekomis, kurios sveria dešimtis tonų. Tvarkydami artimųjų kapus, pagalvokite apie kapų puošimą gyvų gėlių puokštėmis, kurios vėliau suyra. Vietoje vienkartinių žvakių – į rengti žibintus arba kelis kartus naudoti tas pačias žvakides.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.