Kalbėkimės apie Europą ir savo vietą joje!

2018-09-17

 

 

Užsienio reikalų ministerijos iniciatyva „Mano Europa“ rugsėjo 14 dieną atkeliavo į Plungę! Kartu su Plungės savivaldybe organizuota diskusija „Bendruomenės pusryčiai apie ES“ kvietė plungiškius aptarti bendruomenių integracijos klausimus Europos Sąjungos kontekste. Su įvairių Plungės gyventojų grupių atstovais ministerijos atstovai buvo pasiruošę diskutuoti apie bendruomeniškumą, jo pokyčius Lietuvoje ir bendruomenių galimybes Europos Sąjungoje.

Susirinkusiuosius pasveikino Užsienio reikalų ministerijos ambasadorius ypatingiems pavedimams Laimonas Tallat-Kelpša, Vidaus reikalų viceministras Arūnas Gražulis, Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, viešosios bibliotekos direktorė Violeta Skierienė. Diskusiją moderavo žurnalistė Edita Mildažytė.

Be abejonės, Lietuvai tapus Europos Sąjungos nare jos piliečiams atsivėrė nauji horizontai ir galimybės: galima nevaržomai keliauti, mokytis ir dirbti bet kurioje Europos šalyje. Visgi, E. Mildažytė skatino tą patį – gyventi, mokytis, dirbti – daryti savo šalyje, nes čia taip pat puikios pragyvenimo ir karjeros galimybės. Kalbėta ir apie tokias bėdas kaip nedarbas, migracija, terorizmas, finansų krizės, kurios ištinka tiek pažengusiose senosios Europos šalyse, tiek Europos Sąjungos naujokėse.

Šiuo metu Europos Sąjungoje gyvena 7 procentai viso pasaulio gyventojų, deja, jų skaičius ne auga, o mažėja. Nepaisant šios aplinkybės Europos Sąjungos valstybės narės yra didžiausios humanitarinės pagalbos pasaulyje teikėjos.

Europos Sąjunga – ilgalaikis projektas, pradėtas kurti po Antrojo pasaulinio karo, siekiant suvienyti šalis ir užtikrinti jose taiką ir gerovę. Už nenuilstantį darbą taikos, demokratijos ir žmogaus teisių labui Europos Sąjungai 2012 metais buvo skirta Nobelio premija. Europos Sąjunga pirmoji pasaulyje valstybių sąjunga, kuriai buvo suteikta ši garbė.

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.