Kaip tvarkyti tekstilės atliekas?

2018-08-29

 Tekstilės atliekos – drabužiai, avalynė, patalynė, antklodės, užuolaidos, minkšti (pliušiniai, medžiaginiai) žaislai ir kitos tekstilės gaminių atliekos – nepriskiriamos pavojingoms atliekoms, tačiau dalis jų ilgai nesuyra. Atliekų turėtojai buityje susidarančias tekstilės atliekas privalo atskirti nuo kitų komunalinių atliekų jų susidarymo vietoje: draudžiama tekstilės atliekas mesti į mišrių komunalinių atliekų, antrinių žaliavų ar kitus šioms atliekoms neskirtus konteinerius ar palikti šalia jų.

 Atskiras tekstilės atliekų surinkimas (pastačius tam skirtus konteinerius) vykdomas didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Tekstilės konteinerių pastatymas, jų aptarnavimas, tekstilės atliekų surinkimas, transportavimas, rūšiavimas, perdirbimas (dažniausiai – deginimas) reikalauja papildomų lėšų. Artimiausiu metu Plungės rajono savivaldybėje atskiros tekstilės atliekų surinkimo sistemos kurti nenumatoma.

 Buityje susidarančias tekstilės atliekas galima pristatyti į Atliekų priėmimo aikštelę, Jėrubaičių k., Plungės r. Darbo laikas I-VI 7.30-19.00 val., VII 8.00-16.00 val., tel. 8 630 01276. Nemokamai per metus iš vieno namų ūkio priimama 40 kg tekstilės atliekų ar drabužių.

 Geros būklės rūbus galima dovanoti sunkiai besiverčiančioms šeimoms, labdaros organizacijoms (prieš tai pasiteiravus apie poreikį ). Jaunos šeimos paprastai keičiasi išaugtais rūbeliais ar net parduoda forumuose, mugėse, turgeliuose. Pasitelkus kūrybingumą rūbus bei žaislus galima atnaujinti, persiūti, o ne pirkti naujus.

 Beje, pasaulinio prekybos tinklo „H&M“ parduotuvėse surenkama bet kokios būklės tekstilė: ar tai būtų rankšluostis, ar skylėta paklodė, ar sudėvėti rūbai. Per dieną vienas žmogus gali pristatyti du maišelius naudotos tekstilės. Odiniai, guminiai gaminiai nepriimami. „H&M“ perduoda visus surinktus rūbus į naudotos tekstilės rūšiavimo ir perdirbimo centrą Vokietijoje.

 

Plungės rajono savivaldybės informacija

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.