Vietose, kuriose susirenka daugiau žmonių, rizika užsikrėsti ženkliai didėja, todėl gyventojai turėtų tai vertinti. Nerekomenduojame būriuotis, ypač žmonėms, kurių imuninė sistema nusilpusi.
Karantino režimas – mūsų visų atsakingumo ir žmogiškumo išbandymas. Jeigu turite galimybę, pasirūpinkite vienišais, garbaus amžiaus senjorais, jeigu tokios galimybės neturite – informuokite apie tokius žmones Plungės rajono savivaldybės administracijos socialinės pagalbos koordinatorių (Vilma Šlyžienė, tel. 8 640 53649).
Prisiminkime, bet kokiose ekstremaliose situacijose pagyvenę ir ribotai galintys savimi pasirūpinti žmonės yra itin pažeidžiami. Tai, kaip gebama pasirūpinti pažeidžiamiausiais nariais, parodo visuomenės brandą.
Kartu su fizinėmis savisaugos priemonėmis bei rekomendacijomis svarbu palaikyti gerą psichologinę savijautą ir sveikatą. Pasistenkite sulėtinti gyvenimo tempą ir laikytis įprasto kasdienio gyvenimo režimo (kelkitės ir eikite miegoti įprastu metu, sveikai maitinkitės, mankštinkitės, palaikykite švarą, vėdinkite patalpas, rūpinkitės buitimi). Kalbėkite su vaikais apie tai, kas vyksta, nepalikite jų nuošalyje, domėkitės vaikų poreikiais ir emocine savijauta. Bendraudami su vaikais stenkitės būti ramūs, nepamirškite, kad jūsų elgesys ir reakcijos daro jiems poveikį.
Tarnybos, atsakingos už veiksmų koordinavimą, dirba visą parą:
Koronos karštoji linija tel. 1808 (pasireiškus gripui būdingiems ligos simptomams – karščiavimui, kosuliui, gerklės skausmui ar apsunkintam kvėpavimui – po kelionės į užsienio šalis ar po kontakto su tikėtinu koronaviruso nešiotoju; norint pasikonsultuoti, kilus klausimų) – visą parą, visoje Lietuvoje, nemokamai;
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro karštoji linija tel. +370 618 79984 ir +370 616 94562 (visą parą);
elektroninis paštas koronavirusas@sam.lt.
Plungės rajono savivaldybės administracija