Kaimo reikalų komiteto nariai lankėsi Narvaišiuose, Aleksandrave ir Š ateikiuose

2018-05-16

 

 

Gegužės 14 dieną Savivaldybėje įvyko Kaimo reikalų komiteto, kuriam pirmininkauja Rūta Endrijauskienė, posėdis. Aptarę sprendimų projektus, susijusius su žemės mokesčio tarifais, nuomos mokesčio už valstybinę žemę tarifais ir jo mokėjimo terminais, taip pat tvarkas dėl žemės mokesčio lengvatų nustatymo, išklausę gyventojų skundo dėl kelio Stonaičiai–Prūsaliai kritinės būklės, Kaimo reikalų komiteto nariai darbą tęsė Šateikių seniūnijoje – vyko į Narvaišius, Aleksandravą ir Šateikius.

Po Šateikių seniūniją Kaimo reikalų komiteto narius lydėjo Šateikių seniūnas Zigmantas Strumyla bei Šateikių kultūros centro vadovė Danutė Šatkuvienė. Trijose didžiausiose Šateikių seniūnijos gyvenvietėse Kaimo reikalų komiteto narių laukė  vietos bendruomenių pirmininkai ir kiti aktyvūs tų bendruomenių nariai.

Narvaišiuose baigiamus įrengti socialinės paskirties būstus  Kaimo reikalų komiteto nariams aprodė UAB „Virdaleka“ darbų vykdytojas Virgilijus Vasiliauskas. Viename pastate bus net 12 patogiai išplanuotų butų (trys butai rengiami palėpėje) su šildomomis grindimis. Kaip pažymėjo darbų vykdytojas, statybininkai šiame objekte užtruks dar gerą mėnesį. Taigi, narvaišiškiai jau laukia naujakurių ir tikisi, kad atvyks geri žmonės, kurie netruks įsilieti į draugišką bendruomenės gyvenimą.

Prakalbus apie šio objekto aplinkos tvarkymo darbus, Narvaišių bendruomenės pirmininkė Vilija Gedgaudienė palydėjo Kaimo reikalų komiteto narius į buvusio (jau nugriauto) vaikų darželio teritoriją, kurią dar žymi grįstas keliukas ir išlikusi liepų alėja. Bendruomenė buvusio darželio plotą buvo sutvarkiusi, statybinį laužą išvežusi, iškirtusi menkaverčius krūmus, tačiau teritorija vėl prižėlė ir gadina bendrą tvarkingo kaimo vaizdą.

Aleksandrave prie kultūros centro filialo pastato antrojo aukšto langų iš tolo plevėsavo ilgi ryškiaspalviai kaspinai – pasirodo, taip darbuotojos gina pastatą nuo čia lizdus sumaniusių lipdyti kregždžių! Guodėsi aleksandraviškiai, kad kažkas nuspardė renovuoto pastato sieną, sukūlė keletą baltų kiemo šviestuvų gaubtų. Ši vieta populiari tarp vietos jaunimo, mat čia apskritą parą veikia bibliotekos interneto prieiga. Panašu, kad greitai veiks ir vaizdo stebėjimo kameros, kurios padės išaiškinti turto netausojančius bendruomenės narius ar svečius.

Šateikiuose kalbėta apie varganus Šateikių dvaro pastatus ir būdus, kaip galima šį kultūros paveldo objektą prikelti naujam gyvenimui. Dvarui reikalingas naujas šeimininkas ar šeimininkai, nes pajininkai turtą visai nugyveno. Seniūnas Z. Strumyla atkreipė Kaimo reikalų komiteto narių dėmesį į tai, kiek jėgų atsieina 13 ha Šateikių dvaro parko priežiūra, o kur dar kiti rekreaciniai plotai – Pakutuvėnuose pasodintas tūkstantmečio ąžuolynas, Bukantės koplyčios prieigos ir kitos gausiai žmonių lankomis vietos, ir prašė leidimo įdarbinti daugiau žmonių aplinkai tvarkyti.

Kaimo reikalų komiteto nariai įsipareigojo dažniau rengti išvažiuojamuosius posėdžius, nes tokios  išvykos naudingos tiek jiems, tiek kaimo bendruomenėms.

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.