Jurgaitinės miške sumedžiotam šernui nustatytas afrikinis kiaulių maras

2020-01-10

 

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Telšių departamento Plungės skyrius sausio 8 dieną gavo pranešimą iš Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto, kad Plungės rajone, Alsėdžių seniūnijos Jurgaitinės miške, sumedžiotam šernui nustatytas afrikinis kiaulių maras.

Medžiotojų klubas „Alsėdžiai“ laikė 6 sumedžiotų šernų skerdenas. Skerdenos, į rengimai ir patalpos bei kontaktą su užkrėstu šernu turėjusi teritorija dezinfekuota biocidais, efektyviai nukenksminančiais ligos sukėlėją.

Nustačius rajone afrikinį kiaulių marą sugriežtinta kiaulininkystės ūkių biologinės saugos reikalavimų į gyvendinimo kontrolė, siekiant, kad ligos sukėlėjai nepatektų į kiaulių laikymo vietas.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Telšių departamento Plungės skyriaus specialistai organizuoja susitikimus su Alsėdžių seniūnijos kiaulių laikytojais bei arčiau esančių Žemaičių Kalvarijos ir Paukštakių seniūnijų kiaulių laikytojais. Tikrinami kiaulininkystės ūkiai.

Afrikinio kiaulių maro likvidavimo priemones vykdo ir medžiotojai, kuriems pavesta ne rečiau kaip vieną kartą per savaitę atlikti medžioklės ploto vieneto apžiūrą siekiant surasti, surinkti ir saugiai sunaikinti šernų gaišenas.

Metų pradžioje Plungės rajone buvo deklaruoti 187 kiaulininkystės ūkiai, kuriuose laikomos 1026 kiaulės.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.