Jonas Varkalys imasi iniciatyvos skatinti socialiai atsakingą verslą Lietuvoje

2018-10-24

 

 

 

Parlamentaras Jonas Varkalys įregistravo Darbdavių socialinių iniciatyvų skatinimo įstatymo projektą, kuriuo siekiama reglamentuoti socialiai atsakingo verslo rėmimą. J. Varkalys ragina Vyriausybę atrasti biudžete lėšų skatinti socialiai atsakingo verslo vystymąsi Lietuvoje  – paremti socialinių iniciatyvų diegimą ir įgyvendinimą privačiame sektoriuje, taikant mokestines lengvatas.

„Vienas iš projekto tikslų – per atitinkamas mokestines lengvatas ar kitas priemones skatinti darbdavius diegti socialines iniciatyvas įmonėse. Tai reiškia, kad darbdavys, užtikrindamas darnią ir socialiai atsakingą darbo aplinką darbuotojams, neturėtų patirti papildomų finansinių sąnaudų. Mano siūlymas yra sukurti pagrindą ne tik mokestinių lengvatų suteikimui, bet ir pasiūlyti socialiai atsakingų įmonių prioritetą viešuosiuose pirkimuose kitų, socialiai atsakingos politikos nevykdančių, darbdavių atžvilgiu“, – sakė Seimo narys.

Įstatymo projekto tikslas – paskatinti darbdavius investuoti į socialinių iniciatyvų įgyvendinimą: sporto, poilsio, sveikatingumo, kultūros paslaugų teikimą ar kompensavimą, maitinimo teikimą darbovietėse, pensijų kaupimą, gyvybės draudimą ar kitą finansinę paramą ir pan. Tai yra visos priemonės, kurios leistų efektyviai vykdyti ir plėtoti pažangią socialiai atsakingo verslo praktiką ir kurti darnią darbo aplinką.

Parlamentaras pabrėžė, kad socialiai atsakingo verslo atsakomybės klausimai yra įtraukti ir į šios Vyriausybės 2016–2020 m. programą, tačiau, kadencijai įpusėjus, vis dar nėra pateikta jokių iniciatyvų. 

„Valstybei užkrauta didelė socialinė našta, o ją sumažinti galima įtraukiant privatų verslą. Tačiau nesant atitinkamo teisinio reguliavimo bei tam tikrų skatinamųjų priemonių, įmonių socialinės atsakomybės vystymasis mūsų šalyje negali klostytis taip darniai ir rezultatyviai, kaip to galima tikėtis“, – mano J. Varkalys.  

Parlamentaras nuogąstauja, kad Lietuvoje socialiai atsakingas verslas kol kas vystosi  labai vangiai. Nors ES įmonių socialinės atsakomybės strategijoje nurodoma, kad įmonėms, siekiant tapti konkurencingesnėmis, vis svarbesnis tampa strateginis požiūris į įmonių socialinę atsakomybę.

 

Lietuvos Respublikos Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija

 

Kontaktinis asmuo:
Jonas Varkalys
Lietuvos Respublikos Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys,
Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys
Mob. 8 698 25350
El. p. jonas.varkalys@lrs.lt
 
 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.