Japoninė reinutrė – pavojinga augalų rūšis

2018-05-21

Be jau pagarsėjusio, skausmingus odos nudegimus sukeliančio Sosnovskio barščio, pakelėse žaibiškai plinta kur kas pavojingesnė augalų rūšis – japoninis pelėvirkštis, o teisingiau – japoninė reinutrė. Kai kurie sodininkai jį augina dėl grožio, nė neįtardami apie būsimą grėsmę. Tuo metu specialistai šį augalą ragina nedelsiant naikinti.

Esą šiuo metu Lietuvoje, priešingai nei yra visoje Europoje, japoninė reinutrė neįtraukta į invazinių augalų sąrašą. Ji dauginasi taip sparčiai, kad ateityje, jai smarkiai išplitus, gali būti neįmanoma kažką padaryti.

Augalo keliama grėsmė – didžiulė, todėl įspėjama gyventojus jokiu būdu jo nesodinti. Jis daro žalą vietinėms ekosistemoms, žemės ūkui, kraštovaizdžiui. Tiesa, žmogui minėtas augalas nėra pavojingas ir alerginių reakcijų nesukelia. Japoninė reinutrė – rūgtinių šeimos stambus žolinis augalas, kilęs iš Rytų Azijos. Šnekamojoje kalboje dar vadinamas bambuku. Tai labai vešlus augalas, galintis užaugti iki 3–4 m aukščio. Lapai paprastieji, ovalūs, lygiakraščiai, 7–14 cm ilgio ir 5–12 cm pločio. Žiedai smulkūs, balti arba kreminiai. Paprastai žydi vasaros pabaigoje arba rudens pradžioje.

Kova su tokiomis svetimžemėmis rūšimis yra labai svarbus žingsnis, siekiant sustabdyti savo krašto vietinės biologinės įvairovės nykimą.


Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
X

    Kalba