Informacija apie socialinę paramą mokiniams

2018-06-29

 

Primename, kad nuo liepos 1 d. priimami prašymai dėl socialinės paramos mokiniams – nemokamo maitinimo mokykloje ir paramos mokinio reikmenims į sigyti.

Socialinė parama mokiniams skiriama vaikams, kurie mokosi bendrojo lavinimo mokyklose, profesinėse mokyklose, ikimokyklinio ugdymo mokyklose pagal bendrojo lavinimo (pradinio, pagrindinio, vidurinio ar specialiojo ugdymo) ar priešmokyklinio ugdymo programas, išskyrus suaugusiųjų ugdymo programas.

Mokiniai turi teisę į nemokamą maitinimą ir 57 Eur dydžio paramą mokinio reikmenims į sigyti, jeigu vidutinės pajamos vienam šeimos nariui per mėnesį yra mažesnės kaip 183 Eur.

Savivaldybės tarybos nustatytais atvejais (jeigu šeimoje auga trys ir daugiau vaikų, vienas iš mokinio tėvų ar bendrai gyvenančių asmenų yra pensinio amžiaus ar neį galus, mokinys yra patyręs socialinę riziką, vienas iš tėvų nevykdo pareigos materialiai išlaikyti savo nepilnametį mokinį , ligos, nelaimingo atsitikimo, netekus maitintojo ir kt.), atsižvelgiant į bendrai gyvenančių asmenų ar vieno gyvenančio asmens gyvenimo sąlygas bei mokymo į staigos vadovo rekomendaciją, mokiniai turi teisę į nemokamą maitinimą, jeigu vidutinės pajamos vienam asmeniui yra mažesnės kaip 244 Eur.

Mokiniams nemokamas maitinimas skiriamas iki mokslo metų pabaigos. Dėl nemokamo maitinimo skyrimo galima kreiptis visus mokslo metus. Dėl paramos mokinio reikmenims į sigyti pareiškėjas gali kreiptis iki kalendorinių metų spalio 5 dienos.

Prašymus – paraiškas galima teikti pagal deklaruotą gyvenamąją vietą, o jei gyvenamoji vieta nedeklaruota, – pagal faktinę gyvenamąją vietą Socialinės paramos skyriui ar seniūnijai ir elektroniniu būdu Socialinės paramos šeimai informacinėje sistemoje www.spis.lt.

Išsamesnė informacija teikiama Plungės rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriuje, Vytauto g. 12, 106 kabinetas, tel.: (8 448) 73121, 73129, el. p. parama@plunge.lt.

 

Socialinės paramos skyrius

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.