Informacija apie rinkliavą už išorinę reklamą Plungės rajono savivaldybėje

2021-05-05


Savivaldybės taryba patvirtino Plungės rajono savivaldybės vietinės rinkliavos už leidimo įrengti išorinę reklamą išdavimą naujos redakcijos nuostatus. Su nauja redakcija galite susipažinti čia

Prieš pradėdamas rengti nuostatus, Architektūros ir teritorijų planavimo skyrius atliko dvylikos savivaldybių analizę, kokie įkainiai nustatyti kitose savivaldybėse, kokios rinkliavos lengvatos yra taikomos, kokie veiksniai lemia rinkliavos dydžio pokyčius.

Atsižvelgus į atliktos analizės duomenis ir atlikus Plungės rajono teritorijoje esančių išorinių reklamų analizę,  buvo nustatyta nauja rinkliavos kriterijų sistema, kuria siekiama reguliuoti išorinės reklamos kokybę bei kurti vieningą miesto teritorijos įvaizdį. Rinkliavos dydį lems, kurioje teritorijoje yra reklama, taip pat ar reklama tiesiogiai susijusi su pastate ar teritorijoje, kurioje eksponuojama reklama, vykdoma veikla.

Pagal teritoriją Plungės mieste išskirtos trys zonos, kurios nustatytos vadovaujantis Plungės miesto centrinės dalies sutvarkymo specialiuoju planu (pridedama). Taip pat nuostatuose nustatytas ir kokybės kriterijus – įrengiant tūrinę iškabą ant pastato sienos vietinės rinkliavos dydis mažinamas per pusę. Atkreiptinas dėmesys, kad įrengiant iškabą iki 2 kv. m reklamos ploto rinkliava nebus taikoma.

Parengtas Plungės rajono savivaldybės vietinės rinkliavos už leidimo įrengti išorinę reklamą išdavimą nuostatų projektas buvo du kartus pristatytas Savivaldybės tarybos komitetams, nuostatai aptarti su verslo atstovais, seniūnais, atsakyta į jų pateiktus klausimus, pagal verslo atstovų pasiūlymus atlikti nuostatų pakeitimai.

Lyginant su kitomis savivaldybėmis galima teigti, kad Plungės rajone bus taikoma daugiausiai lengvatų įrengiant išorinę reklamą. Pavyzdžiui, vietinė rinkliava nebus taikoma kultūrinei, socialinei ir šviečiamajai informacijai; langų (vitrinų) dekoratyviniams, grafiniams puošybos elementams, nuo rinkliavos vienerių metų laikotarpiui bus atleisti verslo subjektai, veiklą vykdantys pirmaisiais metais po įregistravimo, taip pat, kai pateiktas prašymas reklamos leidimui gauti karantino metu, arba Savivaldybės vykdomų gatvių rekonstravimo metu, kai dėl to negalima vykdyti veiklos.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

   

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.