Informacija apie būsto (aplinkos) pritaikymą neįgaliesiems Plungės rajono savivaldybėje 2020 metais

2021-02-04

Vadovaujantis Būsto pritaikymo neį galiesiems finansavimo 2019 metais tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2019 m. vasario 19 d. į sakymu Nr. A1-103, Plungės rajono savivaldybėje 2020 metais būsto ir aplinkos pritaikymui suaugusiems neį galiesiems panaudota 41 362,76 Eur: iš jų – 25 595,71 Eur – iš valstybės ir 15 767,05 Eur – iš Savivaldybės biudžetų lėšų. Trims pareiškėjams, kuriems nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis buvo pritaikytas gyvenamasis būstas pagal poreikius, dviem pareiškėjams – į rengti keltuvai nusileidimui su vežimėliais į lauką, į rengtos vežimėlio apsisukimo aikštelės. Neį galiesiems būsto pritaikymo darbus vykdė MB „Vonių meistras“, UAB „RDA statyba“. Keltuvus neį galiesiems Plungės rajono savivaldybės administracija pirko iš UAB „Dianeta“.

Vadovaujantis Šeimų, auginančių vaikus su sunkia negalia, socialinio saugumo stiprinimo pritaikant būstą ir gyvenamąją aplinką 2019 metais tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2019 m. birželio 27 d. į sakymu Nr. A1-365, Plungės rajono savivaldybėje buvo nupirktos sensorinės pagalbos priemonės vienam sunkią negalią turinčiam vaikui. Priemonėms pirkti panaudota 2 028,00 Eur valstybės biudžeto lėšų.

Plungės rajono savivaldybės administracija 2020 metais skyrė papildomas lėšas būstų pritaikymui neį galiesiems, kurie darbus organizavosi savarankiškai. Savarankiškai atliktų būstų pritaikymo išlaidų kompensacija pasinaudojo 6 asmenys, iš jų trys neį galieji nusipirko mobilius keltuvus judėjimui po kambarius. Panaudota 14 357,15 Eur Savivaldybės biudžeto lėšų. 

Susipažinti su būsto pritaikymą neį galiųjų poreikiams reglamentuojančiais teisės aktais galima Neį galiųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos interneto svetainėje www.ndt.lt.

Išsamesnė informacija gali būti suteikta Plungės rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriuje.

 

Socialinės paramos skyrius

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.