IN MEMORIAM…

2021-01-07

 

 

L E O N A R D A S  Ž E L V Y S

1937 – 2021

IN MEMORIAM

Plungės rajono savivaldybės bendruomenę ištiko skaudi netektis – baltu sausio taku amžinybėn išėjo puikus žmogus, pacientų ir jų artimųjų labai gerbiamas gydytojas chirurgas Leonardas Želvys. Daugelio plungiškių atmintyje Leonardas Želvys toks ir liks – baltu gydytojo chalatu, su padrąsinančia šypsena veide ir geru žodžiu lūpose, žmogiškas, draugiškas, tolerantiškas… Per profesinę karjerą jis darė didžiulius kilnius darbus ir išliko kukliu, jautriu ir paprastu žmogumi.

L. Želvys gimė 1937-ųjų balandžio 7 dieną Židikuose, Mažeikių rajone. Baigęs vidurinę mokyklą  dirbo vaistinėje, paskui atliko karo prievolę. 1969 m. baigė tuometį Kauno medicinos instituto Gydomosios medicinos fakultetą  ir įgijo gydytojo specialybę, pradėjo dirbti gydytoju pediatru. Nuo 1970 m. Plungės ligoninėje pradėjo dirbti gydytoju chirurgu, o nuo 1977 m. – ir gydytoju urologu.

Plungės ligoninei ir pacientams gydytojas L. Želvys paskyrė ilgus ir atsakingus savo darbo ir gyvenimo metus.  Po daugybės nepertraukiamo darbo Plungės ligoninėje metų 2017 m. buvo išlydėtas į užtarnautą poilsį.

Plungėje L. Želvys sukūrė šeimą, kartu su sutuoktine gydytoja okuliste Regina Želviene (šviesaus atminimo) užaugino du sūnus.

L. Želvys buvo aktyvus lietuvybės puoselėtojas, giliai tikintis žmogus, turėjo tvirtus moralės pamatus, rėmė ir palaikė patriotines iniciatyvas Plungės rajone ir Lietuvoje.

L. Želvys nuo pirmųjų įkūrimo dienų buvo LKDP Plungės skyriaus narys, vėliau Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Plungės skyriaus narys.

Nuo 1990-ųjų L. Želvys plungiškių buvo renkamas į Plungės rajono savivaldybės tarybą. Geru darbu pelnęs rinkėjų pasitikėjimą L. Želvys Savivaldybės taryboje dirbo net šešias kadencijas, visada stengėsi telkti bendraminčius pozityviems ir konkretiems sprendimams bei darbams, kurie lėmė rajono žmonių socialinį ir ekonominį gyvenimą.

Dėl L. Želvio mirties liūdime visi: artimi žmonės, draugai, kolegos. Tegul Žemaitijos žemė, kurią pasirinko amžinajam poilsiui, būna jam lengva.

Dėl skaudžios netekties gilią užuojautą reiškiame velionio sūnums, giminėms ir artimiesiems.

 

Plungės rajono savivaldybės tarybos vardu

Audrius Klišonis

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.