IN MEMORIAM…

2021-06-29IN MEMORIAM

A N T A N A S   J A D Z I A U S K A S

1931 – 2021

 

Ateina tokia diena, kai sustojame prie kapo duobės… Siaučiant vasarvidžio žiedams, mus paliko viena ryškiausių rajono sporto asmenybių, savo entuziazmu, profesionalumu ir paprasta žmogiška šiluma  pritraukęs, auklėjęs ir mokęs siekti sporto aukštumų, Plungės garbės pilietis Antanas Jadziauskas.

Antanas Jadziauskas gimė 1931 m. sausio 2 d. Plungėje, ūkininkų šeimoje. Dar mokydamasis Plungės gimnazijoje, įsitraukė į aktyvią sportinę veiklą: žaidė tinklinį, krepšinį, futbolą, atstovavo gimnazijos krepšinio komandai. 1949 m. baigęs gimnaziją, pasirinko studijas Kūno kultūros institute. Studijuodamas žaidė futbolo komandoje „Raudonasis spalis“, paskutiniuosius dvejus metus – „Inkare“. Baigęs studijas, grįžo į tėviškę, nes savo gyvenimo neplanavo susieti su profesionaliu sportu.

Yra žmonių, panašių į ąžuolus: tvirtų savo gyvenimo nuostatomis, galingų savo mąstymu ir jautria – lyg vaiko – širdimi, savo šaknimis giliai ir ištikimai įaugusių į gimtą žemę. Toks jis buvo… Nuo 1953 metų A. Jadziauskas – Plungės  „Spartako“ (1953-1954), „Linų audinių“ (1955-1960) futbolo komandų vartininkas. Vėliau – „Linų audinių“, o nuo 1979 m.  – „Kooperatininko“ komandų vyr. treneris.

A. Jadziauskas – vienas Plungės sporto mokyklos įkūrėjų ir pirmasis jos direktorius, mokyklai vadovavęs 1964-1972 metais. A. Jadziauskas 47-erius metus dirbo kūno kultūros mokytoju Plungės 1-ojoje vidurinėje mokykloje, buvusiame Plungės statybos technikume, nuo 1981 m. iki 2000 m. –  „Ryto“ vidurinėje mokykloje. Jo treniruojama  „Linų audinių“ futbolo komanda 1956 m. tapo Lietuvos čempione. Šio pasiekimo iki šiol nepakartojo nė viena Plungės komanda.

Įvertinus nuopelnus sportui A. Jadziauskas buvo apdovanotas Sporto garbės komandoro ženklu  – trečiuoju pagal svarbą Lietuvos kūno kultūros ir sporto departamento apdovanojimu.

Šiandien – skaudi netektis mūsų rajono žmonėms. Skaus­mas, ku­ris smo­gė tie­siai į veidą jo auklėtiniams – tai ne­tek­ties skaus­mas…  Jo širdies šilumos užteko visiems, nes jis darė kilnius darbus ir išliko kukliu, jautriu bei paprastu žmogumi.  

Kaip mažai gerumo parodome gyviesiems… Šią skaudžią minutę mintimis vis dar grįžtame į mokyklų sporto sales, stadionus, aikštynus, tikėdamiesi lyg pro vasaros rūką išvysti trenerio, mokytojo veidą. Deja, iš aikštynų šįkart eisime į kapus.

Labai pasigesime šio puikaus, šilto ir profesionalaus žmogaus.

Dėl skaudžios netekties  gilią užuojautą reiškiame šeimai bei visiems artimiesiems.  

 

Plungės rajono savivaldybės bendruomenė

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.