Ieško budinčių globotojų, globėjų, įtėvių

2019-10-23
 
 

 

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Manto Česnausko kvietimu spalį Savivaldybėje vykusioje tradicinėje seniūnų sueigoje dalyvavo Plungės socialinių paslaugų centro Globos centro vadovė Jolanta Zaburienė, kuri seniūnams papasakojo apie Globos centro misiją. J. Zaburienė paprašė seniūnų pagalbos.

Kurį laiką veikiantis Globos centras yra Plungės socialinių paslaugų centro padalinys, kuris pagal tarpusavio bendradarbiavimo ir paslaugų teikimo sutartį perduoda prižiūrėti likusį be tėvų globos vaiką budinčiam globotojui, teikia ir organizuoja socialines paslaugas bei kitą pagalbą vaikui ir budinčiam globotojui, globėjui (rūpintojui), taip pat – įtėviams ir bendruomeninių vaikų globos namų ar globos grupės darbuotojams.

Šiuo metu pagrindinė Globos centro užduotis – rasti Plungės rajono savivaldybėje žmonių, kurie norėtų būti budinčiais globotojais, globėjais ar įtėviais, suteikti jiems atitinkamų žinių, teikti išvadas dėl jų tinkamumo globoti, prižiūrėti vaikus.  

J. Zaburienė seniūnams kalbėjo, jog Globos centro specialistai pasiruošę atvykti į kaimuose organizuojamus renginius, įvairias šventes, kad galėtų trumpai prisistatyti ir papasakoti apie savo darbą. Naudodamasi proga Globos centro vadovė įvardijo svarbiausius budintiems globotojams, globėjams ar įtėviams keliamus reikalavimus.

Plungės rajono gyventojai, kurie galvoja globoti giminystės ryšiais nesusijusį vaiką, turėtų tvirtai apsispręsti, pasitarti su savo šeimos nariais ir gauti jų sutikimą. Globėjams organizuojami 7 savaites trunkantys mokymai. Gerai, jei būsimas globėjas turi nuosavą būstą, jei ne – būtinas būsto šeimininko sutikimas. Taip pat reikalingas Vaiko teisių apsaugos skyriaus pradinis asmens įvertinimas, pažymos apie jo sveikatą ir teistumą. Vienas iš apribojimų – amžiaus cenzas: įtėviui – iki 55 metų, budinčiam globotojui – iki 65 metų.

Jei globojamas vaikas dar neturi 3 metų, savo šeimoje jį prižiūrintis asmuo turi galimybę pasiimti vaiko priežiūros atostogas.

J. Zaburienė kalbėjo, jog žmonės dar painioja globėjo ir budinčio globotojo sąvokas. Budintys globotojai užsiima tik laikina (iki 12 mėnesių) vaiko priežiūra, skiriasi ir globėjui bei budinčiam globotojui numatytas atlygis už darbą.

Daugiau informacijos apie vaikų globą ir įvaikinimą gali suteikti Plungės socialinių paslaugų Globos centro atestuoti socialiniai darbuotojai darbui su globa (rūpyba) ir įvaikinimu. Įstaiga įsikūrusi Plungėje, V. Mačernio g. 31, tel. 8 683 71 193.

Nauja būsimų budinčių globotojų, globėjų ar įtėvių grupė mokymus Plungėje pradeda nuo spalio 30 dienos. Jei apsisprendėte rūpintis be tėvų globos likusiu vaiku – prisijunkite.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.