Iš pasaulio kurčiųjų (U21) čempionato grįžo krepšininkas Pijus Stonkus (atnaujinta)

2018-07-30

 

 

Liepos 7–14 dienomis Vašingtone (JAV) vyko pasaulio U21 kurčiųjų krepšinio čempionatas, jame Lietuvai atstovavo 2017 metų Europos kurčiųjų U20 krepšinio čempionato IV vietos laimėtoja vaikinų rinktinė, kurioje žaidžia plungiškis Pijus Stonkus. Iš čempionato grįžusį vaikiną pasveikino meras Audrius Klišonis.

Krepšininką į Savivaldybę atlydėjo jo pirmasis treneris Eugenijus Timofejevas. Jis papasakojo, kad Pijus jau ne pirmus metus žaidžia Lietuvos kurčiųjų vaikinų krepšinio rinktinėje, dažniausiai – ketvirtu numeriu, sunkiojo krašto pozicijoje. Vaikinui šiemet sukako 18 metų, tačiau jis jau kviečiamas žaisti ir vyrų rinktinėje.

Pats Pijus papasakojo, kaip Lietuvos rinktinei, kurią treniruoja Janis Skakun ir Gediminas Žukas, sekėsi pasaulio čempionate. Pradžia buvo daug žadanti, mat vaikinai nugalėjo Australijos rinktinę rezultatu 78:45, po to nesunkiai įveikė Ukrainos (64:38) ir Izraelio (87:33) komandas. Visgi lietuviai pralaimėjo itin greitą krepšinį žaidusiems aikštelės šeimininkams – JAV rinktinei.

Grupėje, iškovojusi 3 pergales ir patyrusi vieną pralaimėjimą, Lietuvos rinktinė užėmė antrą vietą. Ketvirtfinalio varžybose susitiko su Japonijos rinktine ir jai pralaimėjo. Ši nesėkmė atėmė galimybę Lietuvos vaikinams kovoti dėl prizinių vietų.

Žaisdami dėl 5-8 vietų lietuvaičiai įveikė Izraelio rinktinę, tačiau po pratęsimo pralaimėjo Ukrainos komandai. Susumavus rezultatus, Lietuvos komanda liko šeštoje vietoje.

P. Stonkus pažymėjo, jog rinktinės žaidimą stebėjo Lietuvos ambasadorius JAV Rolandas Kriščiūnas, kuris pakvietė krepšininkus apsilankyti ambasadoje, o per vieną laisvą čempionato dieną komandai organizavo ekskursiją po Vašingtoną.

Pats Pijus patvirtino, jog jam asmeniškai šiame pasaulio čempionate žaisti sekėsi gana neblogai, treneriai juo pasitikėjo ir leisdavo į aikštelę startiniame penketuke. Tam, kad patektų į Lietuvos rinktinę, vaikinas dalyvavo stovyklose Kaune, Panevėžyje ir Vilniuje. Treneriai iš 14 stovyklos dalyvių į Lietuvos rinktinę (U21) šiemet pakvietė 10 sportininkų.

Padėkojęs krepšininkui už gerą žaidimą meras A. Klišonis palinkėjo jam taiklios rankos, saugių treniruočių be traumų, geros tolimesnės sportinės karjeros.

P. Stonkus Nr. 14 Su JAV krepšininkais


Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.