Golub-Dobžyno ir Alsėdžių gimnazistus sujungė bendras vasaros stovyklos projektas

2019-06-26
 
 
 
 

 

 

Trečius metus Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos moksleiviai ir mokytojai draugauja su Golub-Dobžyno (Lenkija) Anos Vazos gimnazija, kurios auklėtiniai, lydimi vadovų Justinos Rudzaminskos ir Mareko Beyger, šiemet atvyko į Alsėdžiuose surengtą vasaros stovyklą. Birželio 26 dieną Savivaldybėje gimnazistus iš Alsėdžių ir Plungės miesto-partnerio Golub-Dobžyno priėmė meras Audrius Klišonis.

Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos karjeros koordinatorė Daiva Gramalienė papasakojo, kad Alsėdžiuose šiuo metu veikia dvi stovyklos, viena jų – jungtinė su Lenkijos partneriais – skirta jaunimo karjeros kompetencijų ugdymui. Jaunuoliai domisi, ką galima nuveikti Lietuvoje, ko pasimokyti Lenkijoje. Stovyklautojų veiklos pačios įvairiausios: jaunuoliai mokosi, kaip pildyti CV, bendrauja su Plungėje dirbančiais savanoriais iš kitų šalių. Trečiadienį planavo apžiūrėti gamybos procesus bendrovėje „Litspringas“, vakare surengti mini golfo čempionatą aktyvioje laisvalaikio ir pramogų zonoje Plungės dvaro parke. Savaitė neprailgs, nes dar laukia kelionės į Klaipėdos jūreivystės mokyklą bei Skuodą, kuriame susipažins su išskirtine sporto šaka – motobolu!

D. Gramalienė pastebėjo, kad per pastaruosius metus moksleivius atlydėjęs M. Beyger į Plungę atvyksta dažniau, nei susiruošia į Varšuvą.

Meras A. Klišonis pasidžiaugė puikiais santykiais su Plungės miestu partneriu Lenkijoje Golub-Dobžynu ir užsimezgusia partneryste ne tik tarp savivaldybių vadovų, bet ir tarp kolektyvų ir žmonių. Naudodamasis proga A. Klišonis dar kartą padėkojo partneriams iš Lenkijos, kad aktyviai dalyvavo praėjusiuose Plungės miesto šventės renginiuose, taip pat padėkojo už kvietimą atvykti į liepos mėnesį Golub-Dobžyne rengiamą jau 43 riterių turnyrą!

Meras pažymėjo, kad Golub-Dobžyno pasiuntiniai Plungėje visada laukiami, su gerais bičiuliais visada randama bendra kalba.

D. Gramalienė pasidžiaugė, kad partneriai iš Anos Vazos gimnazijos alsėdiškiams padovanojo tris knygas apie Stanislovo Narutavičiaus brolį Gabrielių Narutavičių, kuris buvo Lenkijos prezidentu. Tiesa, knygos lenkų kalba, todėl Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos pedagogai svarsto galimybę steigti mokykloje lenkų kalbos fakultatyvą.

Golub-Dobžyno delegacijos vadovas M. Beyger kalbėjo, kad dviejų miestų ir gimnazijų draugystė stiprėja ir įgauna naujų formų. Štai alsėdiškė gimnazistė Agnė Knitaitė  dar balandžio mėnesį dalyvavo Lenkijos-Šveicarijos organizuotame tarptautiniame konkurse, kuriam parengė pranešimą apie Žygimanto Vazos ryšius su Lenkija ir šiame tarptautiniame konkurse laimėjo prizinę vietą!  Negana to, mergina susidomėjo net trys Lenkijos universitetai, moksleivė gavo pakvietimą studijuoti Mikalojaus Koperniko, Varmijos Mozūrų, Kazimiero Didžiojo universitetuose. 

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.  

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.