Spalio 8 dieną Plungės „Saulės“ gimnazijoje lankėsi švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento direktorius Aidas Aldakauskas, Regioninės politikos analizės skyriaus vyresnioji specialistė Regina Pocienė, kurie susitiko su šios mokyklos pedagogų profsąjungos lyderiais. Prieš tai apie etatinio apmokėjimo už mokytojų darbą modelio taikymą ministrė kalbėjosi su Plungės rajono savivaldybės meru Audriumi Klišoniu, Savivaldybės administracijos direktoriumi Gintaru Bagužiu, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėju Gintautu Rimeikiu, vyr. specialiste Vilma Ruginyte. Susitikime taip pat dalyvavo Seimo narys Jonas Varkalys ir jo padėjėjas Algirdas Pečiulis.
Ministrė J. Petrauskienė pripažino, jog įvestas etatinis apmokėjimas pedagogų bendruomenėse dar kelia daug abejonių ir neaiškumų. Viena iš tokių mokyklų – Plungės „Saulės“ gimnazija, kurioje ministrė lankėsi kartu su etatinio koordinavimo grupe.
„Jei mokytojams neaišku, reikia aiškintis. Jei yra mokytojų, kurie iki šios dienos nepasirašę sutarčių, kyla klausimas – kodėl? Etatiniam apmokėjimui lėšos jau pervestos, yra numatytos lėšos ir netolygumams išlyginti. Būtina kalbėtis, aiškintis ir susitarti“, – kalbėjo J. Petrauskienė.
Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas G. Rimeikis pripažino buvęs nemaloniai nustebintas, kai Švietimo ir mokslo ministerija Plungės savivaldybę įvardino kaip nepasiruošusią etatiniam mokytojų darbo apmokėjimui.
„Apie tai kalbame nuo pavasario, visi mokytojai informuoti, kaip bus apskaičiuotas jų darbo krūvis. Šiandien jau atnaujinta per 70 procentų darbo sutarčių“, – pažymėjo G. Rimeikis, įvardijęs, jog įvedus naują modelį atlyginimai pedagogams dėl objektyvių priežasčių sumažėjo tik „Saulės“ gimnazijoje ir Specialiojo ugdymo centre.
Gimnazijos direktorius Algimantas Budrys patikslino, jog su profesinėmis sąjungomis dėl etatinio apmokėjimo mokyklos administracija buvo susitikusi du kartus. Atsižvelgus į tai, jog šiais mokslo metais mažesnis gimnazijos klasių komplektų skaičius, įstaigoje dirba 51 mokytojas, tačiau tik 11 iš jų atlyginimas mažėja dėl mažesnio darbo krūvio.
Kalbėdamasi su gimnazijos mokytojais ministrė akcentavo, jog etatinio apmokėjimo modelis buvo derintas su šešiomis Lietuvos pedagogų profesinėmis sąjungomis. Derybos buvo sudėtingos, tačiau kompromisas rastas, ir tą sprendimą dėl darbo apmokėjimo, pasak J. Petrauskienės, reikia gerbti.
„Seimas etatinio apmokėjimo modeliui pritarė birželį. Nebuvo daug laiko pasiruoši, tačiau vyko mokymai, buvo sukurtas puslapis etatinis.lt. Keturiems šių metų mėnesiams etatiniam apmokėjimui skirta 17,4 milijonų eurų. Lapkritį planuojame atlikti analizę, kaip pasiskirstė tie milijonai“, – kalbėjo ministrė, pažymėjusi, jog šie pinigai turi būti skirti mokytojų atlyginimams ir niekam kitam.
Visgi gimnazijos pedagogai nuo ministrės neslėpė, kad naujas apmokėjimo už darbą modelis nepateisino jų lūkesčių. Viena iš priežasčių ta, kad įvedus etatinį apmokėjimą gimnazijos mokytojams nebeskaičiuojamas 20 procentų priedas.
Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.