Gera žinia po mero kreipimosi dėl vaikų dienos centrų finansavimo

2020-12-23


 

Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis gruodžio viduryje kreipėsi į Seimo narius ir Socialinės apsaugos ir darbo ministrę Moniką Navickienę, prašydamas atkreipti dėmesį į vaikų dienos centrus ir skirti finansavimą visiems Plungės rajone akredituotiems vaikų dienos centrams.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija į gyvendina projektą dėl vaikų dienos centrų (nepriklausomai nuo nuosavybės formos) akreditavimo ir veiklos finansavimo. Meras atkreipė dėmesį , kad Plungės savivaldybėje pagal numatytas procedūras akredituoti šie  vaikų dienos centrai:  Viešoji į staiga „Vilties vėrinėliai“ – 30 vietų;  Plungės vaikų globos agentūros „Cyrulis“ – 30 vietų;  Všį „Vaikų ugdymas“ ( Senamiesčio mokykla) – 15 vietų;  Všį „Vaikų ugdymas“ (Vyskupo Motiejaus Valančiaus pradinė mokykla) – 15 vietų;  VšĮ „Šateikių vaikų dienos centras“ – 32 vietos;  VšĮ „Edukacija kitaip“ Alsėdžių vaikų dienos centras – 20 vietų; Stalgėnų seniūnijos šeimų bendruomenė „Gija“ Stalgėnų vaikų dienos centras – 25 vietos; Varkalių bendruomenės vaikų dienos centras – 25 vietos. Tačiau gruodžio 8 dienos Socialinės apsaugos ir darbo ministro į sakymu buvo numatyta 2021 metams Plungės rajono savivaldybei skirti lėšų tik keturiems (4 pirmiems pagal pateiktą sąrašą) vaikų dienos centrams, kurie 2020 metais buvo finansuojami iš Valstybės biudžeto lėšų. Meras A. Klišonis atkreipė dėmesį , kad tokiu atveju 2021 metais Savivaldybė negautų finansavimo iš Valstybės biudžeto dar keturiems veikiantiems ir akredituotiems vaikų dienos centrams.

Meras A. Klišonis kreipėsi į Seimo narius, kad 2021 metais iš Valstybės biudžeto būtų finansuojami  Plungės rajono savivaldybėje jau veikiantys vaikų dienos centrai: VšĮ „Šateikių vaikų dienos centras“, VšĮ „Edukacija kitaip“ Alsėdžių vaikų dienos centras, Stalgėnų seniūnijos šeimų bendruomenė „Gija“ Stalgėnų vaikų dienos centras ir nuo 2021 metų pradėsiantis veikti Varkalių bendruomenės vaikų dienos centras.

Gruodžio 22 dieną Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė pakeitė Savivaldybių administracijoms skirtų valstybės biudžeto lėšų akredituotai vaikų dienos socialinei priežiūrai organizuoti, teikti ir administruoti paskirstymo, pervedimo, tikslinimo, naudojimo, atsiskaitymo ir kontrolės tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2020 m. gruodžio 8 d. ir nurodė , kad lėšos 2021 m. akredituotai vaikų dienos socialinei priežiūrai organizuoti ir teikti savivaldybių administracijoms skiriamos pagal socialinių paslaugų į staigų, kurioms iki 2020 m. gruodžio 23 d. buvo suteikta teisė teikti akredituotą vaikų dienos socialinę priežiūrą ir kurių duomenis iki šios datos savivaldybės pateikė Socialinės paramos šeimai informacinėje sistemoje, skaičių.

Kiekvienam vaikų dienos centrui (išskyrus vaikų dienos centrus, kurių teisinė forma – biudžetinė į staiga) numatyta skirti po 16 800 eurų metams. Vaikų dienos centrams, kurių teisinė forma – biudžetinė į staiga, numatyta skirti po 7 200 eurų metams.

 

Savivaldybės inf.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.