Gausialapis lubinas – ne tik gražiai žydintis augalas

2018-05-25

 

 

 

Plungės rajono savivaldybės administracija kviečia visus papuošti savo namus, darbovietes ar aplinką šiuo metu pakelėse, pamiškėse ir apleistose pievose skintais žydinčio gausialapio lubino žiedais. Šis augalas yra daugelio mėgstamas dėl savo intensyvios mėlynos ar violetinės žiedų spalvos, o žydinčių lubinų sąžalynai atrodo išties įspūdingai.

Gausialapių lubinų paplitimą lėmė šio augalo savybės. Jie geba kaupti savyje azotą, dėl to keičiasi dirvožemio sudėtis bei nyksta pievų, smėlynų ir kitų buveinių augalų rūšys. Gausialapiai lubinai yra stiprūs konkurentai vietiniams augalams. Ne tik mūsų šalyje, bet ir įvairiose Europos šalyse gausialapis lubinas laikomas invaziniu augalu. Visame pasaulyje invazinių rūšių plitimas – viena didžiausių grėsmių gamtinei įvairovei.

Aplinkosaugininkai pastebi, kad lubinus išnaikinti nėra taip lengva, nes dažniausiai jie užima didelius plotus. Veiksmingiausia priemonė – juos iškasti, pievas dažniau šienauti, dirvonuose taikyti agrotechnines priemones. Vienas iš pasiūlymų, kaip naikinti lubinus, yra nusiskinti puokštę ir padovanoti brangiam žmogui. Tada sėklas barstančių lubinų bus mažiau, o jie iš tiesų gražiai žydi.


Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.


  Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.