Gausi Stasės Ruginienės šeima – didelis moters nuopelnas Lietuvai

2018-05-03
 

 

Kaip ir kasmet prieš Motinos dieną Prezidentė Dalia Grybauskaitė pagerbė daugiavaikes mamas. Tarp apdovanotųjų – ir Plungės rajono savivaldybės gyventoja Stasė Ruginienė.

Gražesnės dienos kaip pirmasis gegužės sekmadienis nėra, o mamos vardas – svarbiausias, kurį išmokstame pirmiausia. Taip pagerbdama mamas, išauginusias 5 ir daugiau vaikų, sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu buvo apdovanota Rėžgalių kaimo (Platelių seniūnija) gyventoja Stasė Ruginienė, kuri dorai užaugino keturias dukras ir keturis sūnus: Virginą, dvynukus Praną ir Stasį, Leoną, Mildą, Irutę, Vilmą ir Saulių.

S. Ruginienė dar vaikystėje neteko tėvų, ją užaugino giminaičiai. Moteris turėjo dvi seseris ir brolį. Mokėsi ir baigė Dovainių pradinės mokyklos keturis skyrius. Jaunystėje tarnavo pas ūkininkus. Eidama 20 metus ištekėjo už Stasio Ruginio. Abu sutuoktiniai dirbo tuometiniame Gintališkės kolūkyje, augino vaikus, sudarė sąlygas jiems mokytis, dorai auklėjo.

Nuo 1987 metų vasario 19 dienos, mirus vyrui, S. Ruginienė rūpinosi vaikais viena. Šiuo metu ji gyvena kartu su vaikais Vilma Ruginyte ir Sauliumi Ruginiu, kurie ją prižiūri ir rūpinasi.

Stasė Ruginienė turi šešiolika vaikaičių (du iš jų mirę) ir devyniolika provaikaičių. Palaidojo du sūnus – Leoną ir Stasį.

Teikdamas apdovanoti S. Ruginienę Plungės savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius pažymėjo, jog ši moteris tinkamai vykdė savo, kaip motinos, misiją, augindama, rūpindamasi ir prižiūrėdama savo vaikus, išauklėjo juos gerais, sąžiningais Lietuvos piliečiais.

Daugiavaikių motinų kandidatūras apdovanoti ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu Respublikos Prezidentui teikė socialinės apsaugos ir darbo ministras. Pristatytųjų 2018 metų apdovanojimui ordinu „Už nuopelnus Lietuvai“ sąraše – 46 mamos. Joms įteiktos 290 eurų premijos.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

Nuotraukos iš www.lrp.lt


 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.