Gabūs plungiškiai – ir džiaugsmas ir liūdesys paramos fondui „VOTATA“. Geri paramos fondo „VOTATA“ tikslai keliasi į2021 metus

2020-12-22
Plungės „Saulės gimnazijos“ abiturientė Gabija Bierantaitė
Fondo vadovė Vitalija Ročė
 

 

 

 Šiais metais paramos fondas „VOTATA“, remiantis gabius plungiškius, sulaukė daugiausia paraiškų vardinei stipendijai gauti nuo pirmųjų veiklos metų. Fondo vadovė Vitalija Ročė džiaugiasi, nes tai patvirtinimas, kad ši parama reikalinga, ypač šiais metais. Tikėtina, kad ir koronavirusas paskatino kreiptis daugiau kandidatų, nes finansinė paskata tokiu metu tampa dar aktualesnė, nes sumažėja ir taip ribotos šeimos pajamos.

 

Ypatingas Plungės jaunimas

Deja, dėl ribotų finansinių galimybių šiemet liko neįgyvendinti fondo „VOTATA“ metiniai tikslai: skirti dvi stipendijas ir padidinti vardinę stipendiją nuo 150 iki 200 eurų per mėnesį. Pritrūko kiek daugiau nei 2000 eurų.

Fondo vadovę liūdina tai, kad šiemet dėl vardinės stipendijos kreipėsi ypatingas, pats gabiausias Plungės jaunimas – kandidatai šimtukininkai, mokslo pirmūnai, rajoninių ir respublikinių olimpiadų prizininkai, šauniausi miesto moksleiviai. Dėl nesurinktos reikalingos paramos sumos teko labai stiprius kandidatus informuoti apie neskirtą stipendiją, nors jų vertinimo balas nedaug atsiliko nuo pačios gabiausios pateikusios paraišką.

Šiais metais vardinė „VOTATA“ stipendija skirta Plungės „Saulės gimnazijos“ abiturientei G. Bierantaitei. Plungiškė pasirinko studijuoti Kauno technologijos universitete Finansų specialybę. Ji pranoko kitus apdovanojimais olimpiadose, puikiais mokslo rezultatais, aukščiausiais net penkių valstybinių egzaminų įvertinimais bei visuomenine veikla.

„Jauni žmonės labai svarbūs Plungei. Svarbu, kad jie tikėtų ir pasitikėtų savimi, o mūsų atsakomybė – tikėti jais, palaikyti gabius, veiklius ir aktyvius jaunuolius“ – teigia fondo vadovė.

 

Koronaviruso metai

Šiemet fondui sunkiau buvo pritraukti verslo paramą. „Kasmet rašau ir skambinu Plungės verslininkams prašydama remti fondą ir taip palaikyti gabų jaunimą. Šiemet didesnė dalis verslininkų sakė, kad tai netinkamas metas aukoti – sunku pačiam verslui. Suprantama, tačiau silpniausiems tokiu metu dar sunkiau, – pasakoja V. Ročė. – Mūsų pagalba sunkiu laiku tampa dar reikalingesnė.“

Trečius metus vardines stipendijas gabiems Plungės abiturientams skiriančio paramos fondo „VOTATA“ atstovė šypteli, kad paramos surenka tiek, kiek turi asmeninių pažinčių aktyviausi fondo rėmėjai ir fondo vadovė. „Reikėtų plėsti pažinčių ratą Plungėje, kad surinktume daugiau paramos, – priduria V. Ročė. – Ieškome įmonių, kurios yra socialiai atsakingos ir turi galimybes remti. Tokių įmonių Plungėje tikrai yra. Taip pat yra ir plungiškių, kurie jau ne Plungėje vadovauja sėkmingoms ir atsakingoms įmonėms. Geriausi todėl ir yra geriausi, nes moka ir verslą kurti ir būti atsakingi visuomenei.“

Vertinant gaunamas fondo „VOTATA“ pajamas, didžią dalį paaukoja fiziniai asmenys – geri plungiškiai. Dažniausiai tai buvę plungiškiai, jau gyvenantys kituose miestuose ar užsienyje. „Galbūt jie geriau supranta ir palaiko gyvenimo kelią pradedančius saviškius,“ – svarsto V. Ročė. – 2019 metais tik apie 15 % paramos surinkome iš juridinių asmenų, 2020 m. verslo paramos statistika panaši.“ Virš 450 eurų pajamų už 2019 metus paramos fondas gavo iš GPM mokesčio, kurį skyrė rėmėjai.

 

Paramos gavėjas: Paramos fondas „VOTATA“
Paramos gavėjo kodas: 304713406
Sąskaitos numeris: LT674010051004169414
Bankas: AB Luminor

Daugiau apie paramos fondą „VOTATA“ – www.votata.lt
Jūsų klausimai
el. p. votata.fondas@gmail.com arba tel. 8 620 86070

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.