Europos paveldo dienos Plungėje

2018-09-25

 

 

Rugsėjo 21–23 dienomis visoje Lietuvoje vyko Europos paveldo dienos, minint Lietuvos nepriklausomybės šimtmetį. Šių metų tema – „Atraskime Šimtmečio paveldą“. Plungėje šiais metais Paveldo dienų renginiai vyko rugsėjo 21 dieną Vaikų bibliotekoje. Plungės moksleiviai ir gyventojai buvo kviečiami dalyvauti konkurse „Šimtmečio šeima“ ir istorinėse orientacinėse varžybose po Plungę.

Istorinėse orientacinėse varžybose „Atraskime Šimtmečio paveldą Plungėje“ dalyvavo 5 komandų moksleiviai iš „Saulės“ gimnazijos, Senamiesčio mokyklos bei Plungės technologijų ir verslo mokyklos. Moksleiviai viso žaidimo metu sprendė kryžiažodį, kurį turėjo pildyti atsakydami į klausimus apie istorinę reikšmę turinčius objektus. Moksleiviai plačiau susipažino su dešimčia istorinių objektų, esančių ar buvusių Plungės mieste. Orientacinių žaidynių nugalėtojais tapo „Saulės“ gimnazijos III klasės moksleiviai: Gabija Bierantaitė, Agnė Staupelytė, Julijus Zaburas, Adomas Gedvilas.

 „Šimtmečio šeimos“ konkurse moksleiviai rengė ir pristatė savo šeimos įdomiausias, skaudžiausias ar garbingiausias istorijas. Savo šeimos istorijas pristatė Plungės „Saulės“ gimnazijos III f klasės moksleivės Agnė Vaičikauskytė ir Deimantė Budrytė.

Renginį praturtino Vytauto Didžiojo universiteto profesorius dr. Benediktas Šetkus pranešimu „Šeimos istorija: kodėl verta tyrinėti?“ bei Vilniaus universiteto profesorius dr. Alfredas Bumblauskas pranešimu „Trispalvės Lietuvos Šimtmečio jaunimas“. Konkurso ir varžybų dalyviams Plungės rajono savivaldybės vicemeras Mindaugas Jurčius įteikė dovanas.
Gintaras Ramonas,
Plungės rajono savivaldybės administracijos paveldosaugininkas

Kristinos Paulauskaitės ir Kristinos Pilitauskienės nuotraukos
 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.