Europos Komisijos statistikos tarnybos nurodymu atliekamas žemės dangos, naudojimo ir pokyčių Baltijos šalyse tyrimas

2018-05-22

 

 

 

Europos Komisijos (EK) statistikos tarnybos (EUROSTATO) nurodymu UAB „Vides eksperti“ atliks žemės dangos, naudojimo ir pokyčių tyrimą Baltijos šalyse, įskaitant jūsų savivaldybę. Tyrimas bus atliekamas 2018 m. gegužės/birželio–spalio mėnesiais.

Lietuvoje bus tiriamos 2817 vietos, kurios gali būti bet kokios (laukai su pasėliais, ganyklos, miškai, apstatytos teritorijos, transporto tinklai ir kt.). Ekspertus domina žemės danga ir žemės naudojimas, drėkinimo sistemos valdymas bei statiniai konkrečioje vietoje.

Be to, vienoje iš 248 vietų bus paimamas dirvožemio paviršiaus mėginys. Jis bus ištirtas laboratorijoje ir naudojamas vertinant aplinkos veiksnius, naujinant Europos dirvožemio žemėlapius, tvirtinant dirvožemio modelius ir nustatant organinės anglies kiekį dirvožemyje (organinė anglis yra svarbus klimato kaitos veiksnys).

Šešiolika vietų bus paimamas dar vienas dirvožemio mėginys, pagal kurį bus analizuojama dirvožemio biologinė įvairovė.

Mūsų specialistams yra duoti aiškūs nurodymai pažymėti žemėlapyje ir nufotografuoti parinktą teritoriją stengiantis niekam netrukdyti ir nepridaryti jokios žalos, įskaitant bet kokius tyrimo vietoje augančius pasėlius.

Atkreipiame dėmesį į tai, jog surinkti duomenys bus naudojami tik statistikos Europos mastu tikslais. Asmenų ar nuosavybės informacija nebus pateikiama. 2018 m. LUCAS projekto metu gauti duomenys nebus naudojami kontroliuojant žemės ūkio dotacijas, nes tam netinka.

Mes atsiprašome žemės savininkų dėl  galimų nepatogumų ir už sutrukdymą.

Priedas – EUROSTAT paramos laiškas

 

Pagarbiai
 
Ivars Pavasars
UAB „Vides eksperti“ valdybos narys
Ganč«bu dambis 24D
Rč«ga LV-1005
Reg. Nr.: 40003820612
Tel:+371 27507017
www.videseksperti.lv
 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.