Elektroniniai valdžios vartai – per 600 nuorodų įviešąsias ir administracines paslaugas!

2019-12-18
 
 

 

 

Kasmet didėja Elektroninių valdžios vartų portalo (www.epaslaugos.lt) naudotojų skaičius, o praėjusiais metais šį portalą aplankė daugiau kaip 16,9 mln. kartų (2017 m. – 10,9 mln. kartų). Informacinės visuomenės plėtros komiteto administruojamuose Elektroniniuose valdžios vartuose pateikiamos nuorodos į 608 elektronines viešąsias ir administracines paslaugas.

Elektroniniai valdžios vartai suteikia galimybę viešąsias ir administracines paslaugas padaryti greitai ir lengvai pasiekiamas. Portale (www.epaslaugos.lt) galima rasti informaciją ir nuorodas į visas svarbiausias Lietuvoje teikiamas viešąsias ir administracines e. paslaugas. Dalį jų galima užsisakyti pačiame portale, o jei paslauga užsakoma tik jos teikėjo interneto svetainėje, į ją vartotojas nukreipiamas automatiškai.

Norimos paslaugos paieškos neužtrunka, nes svetainės struktūra sukurta taip, kad būtų nesudėtingai suprantama naudotojui. Elektroninių valdžios vartų pagrindiniame puslapyje pateikiamos portalo naudotojų grupės: „Gyventojams“, „Verslui“, „Viešajam sektoriui“.

Spustelėjęs vieną iš pateikiamų Elektroninių valdžios vartų naudotojų grupių nuorodų, asmuo nukreipiamas į pasirinktą portalo naudotojo sritį , kurioje yra pateikiama konkrečiai naudotojų grupei skirta informacija ir paslaugos.

Siekiant supaprastinti portalo naudojimą, paslaugos taip pat klasifikuojamos pagal gyvenimo į vykius, pagal paslaugų kategorijas. Atskirai pateikiamos „Populiariausios“.

Norėdami naudotis e. paslaugomis, vartotojai turi patvirtinti savo tapatybę per Elektroninių valdžios vartų portalą. Daugeliu atveju užsakymą paslaugai gauti gali tekti pasirašyti elektroniniu arba mobiliu elektroniniu parašu. 

Lietuvos statistikos departamento duomenimis Lietuva pagal elektroninės valdžios rodiklius 2018 m. buvo vertinama 7 vieta tarp Europos Sąjungos valstybių narių. Tarp Lietuvos gyventojų populiariausia yra pajamų mokesčio deklaravimo paslauga, su sveikata susijusios paslaugos (informacijos apie paslaugų teikimą skirtingose ligoninėse paieška, registracija pas sveikatos priežiūros specialistus), su darbo paieška susijusios paslaugos, su asmens dokumentais (pasais, asmens tapatybės kortelėmis, vairuotojo pažymėjimais) susijusi paslauga, taip pat socialinės apsaugos pašalpų paslauga ir automobilių registravimo paslauga.

Elektroninių valdžios vartų portalas suteikia galimybę patogiu laiku internete rasti reikiamą elektroninę paslaugą ir savo pageidavimą ar problemą spręsti virtualiai. Šis portalas neatima galimybės, jei žmogus labai nori, gauti paslaugą konkrečioje institucijoje, tačiau savo laiką taupantiems žmonėms patogu naudotis Elektroniniais valdžios vartais ir savo reikalus sutvarkyti internetu, nevažinėjant po į staigas, nesekant jų adresų ar darbo laiko pasikeitimų.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

 

 

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.