Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdyje aptartas veiksmų planas dėl kito atliekų vežėjo parinkimo

2021-05-19


Gegužės 17 dieną buvo sušauktas Ekstremaliųjų situacijų komisijos, kuriai pirmininkauja Savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas, posėdis. Svarstyta, kokių veiksmų imtis po to, kai UAB „Valda“ atsiuntė Telšių regiono atliekų tvarkymo centrui (TRATC) pranešimą dėl vienašališko komunalinių atliekų surinkimo paslaugų teikimo Plungės rajono savivaldybės teritorijoje sutarties nutraukimo.

Komisijos pirmininkas M. Kaunas pažymėjo, kad siekiant išvengti galimos ekstremalios padėties tikslinga kuo skubiau aptarti galimus susidariusios problemos sprendimo būdus.

Posėdžio dalyvius TRATC direktorius Vidimantas Domarkas informavo, jog gegužės 11 dieną sužinojo, kad „Valdos“ atliekų surinkimo mašinos neišvažiuos. Sužinojęs priežastį TRATC apmokėjo atliekų surinkimo mašinų kuro išlaidas (6 000 eurų), o gegužės 14 dieną – ir už bendrovės interneto paslaugas, kurios būtinos norint fiksuoti konteinerių pakėlimus.

V. Domarkas informavo, kad UAB „Valda“ raštą dėl vienašališko sutarties nutraukimo atsiuntė elektroniniu paštu, tačiau minėtas dokumentas nepasirašytas. TRATC direktorių pasiekė informacija, kad padėtis bendrovėje „Valda“ labai sudėtinga, todėl atnaujintas atliekų surinkimas vėl gali sutrikti.

Posėdyje dalyvavusi Viešųjų pirkimų skyriaus vedėja Jūratė Garčinskaitė akcentavo, kad būtina fiksuoti, jog sutartyse su „Valda“ numatytos atliekų surinkimo paslaugos stringa.

Komisijos pirmininkas pasiūlė, kad TRATC direktorius V. Domarkas inicijuotų viešųjų pirkimų procedūras dėl kito tiekėjo, kuris surinktų ir išvežtų atliekas, paslaugos pirkimo.

Savivaldybės ekologė Roberta Jakumienė apibūdino, kas nutiktų, jeigu atliekų išvežimas Plungėje sustotų bent kelias dienas: mieste kiltų ekstremali situacija, nes kolektyvinės atliekų aikštelės yra tarp daugiabučių namų, dėl šiltos oro temperatūros atliekos skleistų blogą kvapą, galimai į siveistų graužikai, perpildytų konteinerių turinį išnešiotų paukščiai, galimai pradėtų plisti ligos ir kiltų reali grėsmė žmonių sveikatai. R. Jakumienė pažymėjo, kad reikia parinkti laikiną atliekų vežėją, kuris galėtų skubiai perimti atliekų rinkimą.

Komisija į pareigojo TRATC direktorių nedelsiant inicijuoti paslaugos pirkimą laikino tiekėjo atliekų rinkimui surasti, taip pat – inicijuoti ir nuolatinio atliekų surinkimo paslaugos pirkimą. M. Kaunas pastebėjo, kad konteineriai, kuriais aprūpinti atliekų turėtojai, priklauso UAB „Valda“, todėl TRATC turi skubiai vykdyti derybas su „Valda“ ir dėl komunalinių atliekų surinkimui naudojamų konteinerių.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.