Drausminti, iškeldinti, bausti, auklėti, globoti?

2018-10-12
 

 

 

Plungės savivaldybės administraciją pasiekė keletas skundų, kuriuose žmonės pranešė apie jų daugiabučiuose asocialiai gyvenančius asmenis, kurie nepaiso nei elementarios švaros, nei tvarkos, triukšmauja, girtauja, nereaguoja į pastabas, plūstasi ar net mušasi. Dviejuose butuose šiemet buvo kilęs gaisras, todėl kaimynystėje gyvenantieji turi nuogąstavimų dėl savo turto saugumo. Gyventojai prašo valdžios atstovų imtis priemonių, kad būtų išvengta didesnių nelaimių.

Spalio 11 dieną Savivaldybės administracijos direktoriaus Gintaro Bagužio iniciatyva vyko darbo grupės (Savivaldybės administracijos Turto skyriaus vedėjos Živilės Bieliauskienės ir vyr. specialistės Neringos Žilienės, Socialinės paramos skyriaus vedėjos Genovaitės Vasylienės ir vyriausiosios specialistės Kristinos Karalienės, Juridinio ir personalo administravimo skyriaus vyr. specialisto Povilo Šiaulio,  įmonės „Plungės būstas“ direktoriaus Zigmanto Daugėlos, Plungės krizių centro direktoriaus Gintaro Armalio, Plungės socialinių paslaugų centro pagalbos į namus padalinio vadovės Ramintos Gedgaudienės, Plungės visuomenės sveikatos biuro specialistės Ilonos Mockės) posėdis trims sudėtingiems atvejams aptarti.

Du vyriškiai, kuriais skundžiasi kaimynai, gyvena viename mediniame dviejų aukštų name, esančiame senojoje miesto dalyje, pačiame Plungės centre. Vieno vyriškio būstas yra privatus, kito – socialinės paskirties. Būtent privataus būsto savininkas, pasak kaimynų, elgiasi neadekvačiai, nuolat vartoja alkoholį vienas arba su panašaus socialinio sluoksnio draugais, laiptinėje laksto nuogas, rūko ir mėto bet kur nuorūkas, neseniai savo bute sukėlė gaisrą.

„Namas medinis, todėl iki gaisro vienas žingsnelis, jei nebus imtasi veiksmų šio piliečio atžvilgiu“, – šaukiasi pagalbos likę namo gyventojai.

Pirmame to namo aukšte esančio socialinės paskirties būsto gyventojas, pasak būstą administruojančios įmonės „Plungės būstas“ darbuotojų, labai apleistas, nurūkęs, nušiuręs, viduje didelė netvarka i blogas kvapas, nors pagal sutartį žmogus, keldamasis gyventi į socialinį būstą, įsipareigojo gyvenamą plotą tinkamai prižiūrėti ir, esant poreikiui, savo lėšomis atlikti smulkų remontą. Šio buto gyventojas „Plungės būsto“ darbuotojų šiemet buvo tikrintas ir įspėtas jau tris kartus, kad už būsto nepriežiūrą gali būti iškeldintas.

Socialiniame būste V. Mačernio gatvėje gyvena ir viena pensinio amžiaus moteris, kuriai per visą gyvenimą taip ir nesusiformavo tinkami buitiniai bei socialiniai įgūdžiai. Jos kaimynai parašė skundą, kad moteris savo bute sukėlė gaisrą, palikusi ant viryklės neprižiūrimą puodą.

Darbo grupės nariams, susipažinusiems su Savivaldybės administracijos direktoriui adresuotais gyventojų skundais, duota savaitė parengti siūlymus, kaip spręsti nurodytas problemas. Kitas posėdis numatytas spalio 18 dieną.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.