Domėjosi, kaip dirba Čekijos socialinės įstaigos

2019-12-09

 

Gruodžio 2-5 dienomis Plungės rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Genovaitė Vasylienė bei socialinė darbuotoja Jurgita Budrienė kartu su kitų savivaldybių atstovais lankėsi Čekijoje, šios šalies socialinės paskirties įstaigose.

Kvalifikacijos tobulinimo seminaras  „Kompleksinių paslaugų teikimas bendruomenėse: Čekija“ buvo skirtas aptarti kompleksinių paslaugų teikimą Lietuvoje ir Čekijoje, taip pat susipažinti, kaip kuriamos ir teikiamos kompleksinės paslaugos ir kitose Europos Sąjungos šalyse.  Įvertinus Čekijos bendruomenių patirtį ir darbo modelius Lietuvos atstovams kilo minčių patobulinti socialinių paslaugų teikimą savo bendruomenėse.

Seminaro dalyviai aplankė viename iš Čekijos dvarų įsikūrusius vaikų globos namus, kuriuose vaikai gyvena šeimynose (po 8 vaikus). Kiekvienoje šeimynoje vienas iš specialistų, dirbančių su vaikais, turi būti vyras.

Kita aplankyta įstaiga – vaikų namai su mokykla – skirta elgesio problemų turintiems vaikams, kuriems itin padeda čia dirbantys psichologai. Vaikai gali lankytis ir pas savo tėvus, tačiau įstaigos mokiniams keliama sąlyga lankyti pamokas ir mokytis. Teismo sprendimu gyventi tokios paskirties vaikų namuose nepilnamečiams skiriama iki 2 metų.

Taip pat domėtasi, kaip veikia netoli Prahos įsikūrę senelių globos namai, kuriuose gyvena 70 garbaus amžiaus žmonių. Dėmesį patraukė, kad Čekijoje seneliams, jų užimtumui organizuoti skiriamas didelis dėmesys.

Lietuvos socialinius darbuotojus priėmė Nachod savivaldybės vadovai, kurie papasakojo apie Čekijoje teikiamas socialines paslaugas, socialinių išmokų skyrimo tvarką. Susitikimo metu plačiau kalbėta apie šio miesto Moterų krizių centro veiklą.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.