Dalinsis informacija ir spręs dėl kompleksinės pagalbos

2018-10-22

 

 

Savivaldybės administracijos direktoriaus Gintaro Bagužio iniciatyva įvyko darbo grupės (Savivaldybės administracijos Turto skyriaus vedėjos Živilės Bieliauskienės ir vyr. specialistės Neringos Žilienės, Socialinės paramos skyriaus vedėjos Genovaitės Vasylienės ir vyriausiosios specialistės Kristinos Karalienės, Juridinio ir personalo administravimo skyriaus vyr. specialisto Povilo Šiaulio,  įmonės „Plungės būstas“ direktoriaus Zigmanto Daugėlos, Plungės krizių centro direktoriaus Gintaro Armalio, Plungės socialinių paslaugų centro pagalbos į namus padalinio vadovės Ramintos Gedgaudienės bei rizikos šeimų padalinio vadovės Dianos Norvydienės, Plungės visuomenės sveikatos biuro specialistės Ilonos Mockės) posėdis, kuriame nuspręsta bent kartą per mėnesį dalintis informacija ir kompleksiškai spręsti, kokią pagalbą suteikti Plungės savivaldybės gyventojams itin sudėtingais atvejais, kai šie dėl savo sveikatos būklės, suvokimo, žalingų įpročių ar tiesiog piktybiškai nugyvena turimus privačius arba savivaldybės suteiktus būstus, kaupia juose šiukšles, užveisia parazitų, nuolat girtauja, triukšmauja.

Darbo grupės nariai spalio pabaigoje buvo susirinkę aptarti keleto atskirų atvejų po to, kai Savivaldybė gavo nebeapsikenčiančių nevalyvais kaimynais gyventojų skundų. Dviem atvejais būstų gyventojai buvo sukėlę gaisrą, todėl kaimynai pažymėjo esantys sunerimę ir dėl savo turto. Vieno socialinio būsto gyventojas buvo sulaukęs trijų SĮ „Plungės būstas“ įspėjimų apie iškeldinimą, jei nesilaikys sutartyje numatytų sąlygų. Kadangi žmogus į pastabas nereagavo, „Plungės būstas“ priėmė sprendimą nutraukti su asmeniu nuomos sutartį, žmogus įspėtas iki nurodyto termino atlaisvinti gyvenamąsias patalpas.

Plungės krizių centro direktorius G. Armalis nurodė, kad su iškeldinamu asmeniu kalbėjosi ir jį informavo, kad bet kada gali ateiti gyventi į nakvynės namus, kuriuose šiuo metu yra 4 laisvos vietos.

Savivaldybės administracijos viešosios tvarkos specialistas P. Šiaulys pažymėjo, jog kartu su kolega Antanu Gedrimu ne tik užsiims prevencine veikla, bet ir aktyviai bendradarbiaus su vietos policija, kad būtų patikrintos visos vietos ir būstai, kuriuose dažnai girtaujama, kyla įtarimų, jog perpardavinėjami svaigalai, degtinė, cigaretės.

Dirbantys su rizikos šeimomis socialiniai darbuotojai, viešosios tvarkos specialistai,  „Plungės būsto“ darbuotojai pažymėjo, jog, einant į itin apleistus būstus jiems praverstų specialūs drabužiai ir veido kaukės, nes yra tokių vietų, kuriose apsilankius į drabužius tuoj pat prilenda blusų ir utėlių, o kambariuose tvyro baisi smarvė, nes kai kurie gyventojai turi liguistą polinkį įvairioje taroje kaupti savo šlapimą, išmatomis teplioti sienas. Darbo grupės posėdyje aiškintasi, kaip būtų galima pagelbėti ir šiems jokios pagalbos iš šalies nepriimantiems gyventojams.

Savivaldybės administracijos direktorius paragino darbo grupės narius keistis turima informacija apie sunkiai sprendžiamus atvejus ir aiškintis, kaip pakeisti situaciją į gera. SĮ „Plungės būstas“ direktorius Z. Daugėla į kitą posėdį, kuris numatytas lapkričio viduryje, pažadėjo atsinešti pluoštelį informacijos apie nesutramdomus kai kurių Plungės bendrabučio tipo daugiabučių gyventojus.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.