Dėl savikontrolės tyrimo testų atliekų tvarkymo

2021-10-19

Aplinkos ministerija, kuri įgaliota koordinuoti kitų valstybės ir savivaldybių institucijų veiklą atliekų tvarkymo srityje, teikia rekomendacijas dėl savikontrolės greitųjų SARS-CoV-2 antigeno testų atliekų (toliau – savikontrolės tyrimo atliekos), susidariusių mokymo įstaigose, namų ūkiuose ar darbo vietose, kurios nepriklauso sveikatos priežiūros įstaigoms ir nėra speciali vieta atlikti savikontrolės tyrimus, (toliau – darbo vieta) tvarkymo.

2021 m. rugsėjo 27 d. Aplinkos ministerijos ir Sveikatos apsaugos ministerijos atstovų pasitarime aptartos savikontrolės tyrimo atliekų, kurios susidaro mokymo įstaigose, darbo vietose ar namų ūkiuose, tvarkymo problemos ir nutarta, kad Lietuvoje šios atliekos, sudariusios ne sveikatos priežiūros įstaigose, turėtų būti tvarkomos vadovaujantis tarptautinių institucijų rekomendacijomis ir kitų šalių gerąja praktika.

Aplinkos ministerija, suderinusi su Sveikatos ministerija, rekomenduoja, savikontrolės tyrimo atliekas, tokias kaip testo kasetės, nosies tamponai, veido kaukes ir pirštines, kurios dėvimos atliekant savikontrolės tyrimą, ir pan., susidarančias mokymo įstaigose, namų ūkiuose ar darbo vietose rinkti į atskirą skysčiams nepralaidų maišą, kuris turėtų būti įdedamas į papildomą maišą, sandariai užrišamas ir išmetamas į mišrių komunalinių atliekų konteinerį. Savikontrolės tyrimo atliekos, kurios gali būti perdirbamos, tokios kaip kartotinė ar plastikinė pakuotė, popierinė instrukcijų knygelė, turi būti atskiros ir išmetamos į tam skirtas specialias talpas, skirtas plastiko ar popieriaus ir kartono atliekoms.

Daugiau informacijos galite rasti ÄŒIA


Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos inf. 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.