Dėl priėmimo įpirmas klases

2019-06-06

 

Informuojame, jog 2019 m. birželio 5 d. patvirtinus priėmimo rezultatus į pirmąsias klases, vietas rajono mokyklose gavo 252 pirmokai (iš jų 216 vietų – miesto mokyklose). Nepatenkinti 34 prašymai,  nes prašymuose nurodytose į staigose nebeliko laisvų vietų. Atmesta 18 prašymų, nes prašyme nurodyta gyvenamoji ir deklaruota vieta nepriklauso mokykloms pagal gyvenamąją teritoriją. Dar 16 prašymų atmesta dėl vėlyvos gyvenamosios deklaravimo vietos datos, nes pageidaujamose į staigose nebėra laisvų vietų.

Daug metų pastebima tendencija, jog tėvai prieš registruodami vaikus į mokyklas keičia gyvenamosios vietos adresą, nors faktinė gyvenamoji vieta išlieka ta pati. Plungėje remtasi kitų savivaldybių pasiteisinusia patirtimi, todėl prašymai, kurių vėlyva deklaracija, buvo atmesti. Gaila, jog dalis vaikų, kurie gyvena šalia mokyklos, negaudavo vietos dėl to, jog pasitaikė asmenų, kurie laikinai deklaruoja gyvenantys kitur ir taip užkerta kelią patekti į mokyklą vaikams, kurie mokyklos aptarnaujamoje teritorijoje iš tiesų gyvena.

2019 m. birželio 5 d. sulaukta 19 pakoreguotų prašymų, visi vaikai pateko į prašymuose nurodytas švietimo į staigas. Nepatekusieji vaikai priimami į likusias laisvas vietas.

2019 m. birželio 6 d. duomenimis Plungės vyskupo Motiejaus Valančiaus pradinėje mokykloje buvo 10 laivų vietų, pastarosios mokyklos „Saulės“ pradinio ugdymo skyriuje – 3 laisvos vietos. Plungės akademiko Adolfo Jucio progimnazijoje – 2 laisvos vietos, Plungės „Babrungo“ progimnazijoje – 14 laivų vietų.

Reaguodami į socialiniame tinkle pasirodžiusius komentarus matome, jog nepasitenkinimą reiškia tėvai, negavę vaikui vietos į norimą į staigą dėl išvardintų priežasčių. Sistema veikia gerai, yra suderinta su priėmimo tvarkomis, vienintelė sistemos spraga, jog ne visiems tėvams atsiunčiami informaciniai pranešimai apie gautą vietą į staigoje.

Norime informuoti, jog visos Plungės rajono mokyklos suteikia kokybišką ir visiems vienodas sąlygas atitinkantį ugdymą. Plungės r. savivaldybės tarybos ir Savivaldybės administracijos pareiga užtikrinti Plungės rajono savivaldybėje optimalų mokyklų tinklą. Siekiame tinkamai organizuoti ugdymo procesą ir norime, jog visiems užtektų ugdymo erdvių, kad nereiktų vaikų perkelti į antrą pamainą.

 

 

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.