Dėl nuotolinio mokymo. Kreipimasis įšvietimo įstaigų bendruomenes

2020-03-26

 

Šiuo metu Lietuva, kaip ir visas pasaulis, išgyvena iššūkių metą. Ne išimtis ir švietimo sistema. Nuo pirmadienio visose švietimo į staigose turi startuoti nuotolinio mokymo procesas. Iki šios dienos mokyklos visus tėvelius ir mokinius turėjo informuoti, kaip bus vykdomas ugdymo procesas artimiausiomis savaitėmis.

Kreipiamės į visų švietimo į staigų bendruomenes, prašydami tarpusavio susitelkimo ir glaudaus bendradarbiavimo.

Nuo kovo 16 dienos pedagogai nuoširdžiai ruošėsi darbui nuotoliniu būdu. Vieniems pedagogams tai buvo naujiena, kiti jau buvo praktikavę nuotolinį mokymą, dar kita dalis pedagogų savanoriškai kvietė visus norinčiuosius atostogų metu išbandyti naują mokymo būdą, kad nebūtų didžiulio šoko kovo 30 d. Pedagogai tikrai geranoriškai bei tikslingai tam ruošėsi ir tebesiruošia, kad visiems vaikams būtų užtikrintos kuo kokybiškesnės ugdymo (-si) sąlygos.

Prasidėjus karantino laikotarpiui, viešoje erdvėje, kaip niekada, pastebėjome mokyklų ir pedagogų susitelkimą bendram darbui. Pedagogai ieškojo ir dalijosi gerosiomis patirtimis, naujais būdais ir metodais, kad nuo pirmadienio galėtų užtikrinti sklandų, visiškai daugeliui neį prastą, ugdymo modelį mūsų mokyklose. Mokyklos bei pedagogai atliko (ir tebeatlieka) didžiulį darbą, ruošdamiesi nuotoliniam mokymui, deda visas pastangas, kad procesas būtų sklandus.

Žinoma, bus visko. Strigs kompiuteriai (planšetės, telefonai), nepavyks prisijungti prie vaizdo pamokų, sistemų darbas bus apkrautas, ir informacija gali vėluoti, tačiau norime paprašyti visų į tai žiūrėti supratingai ir ramiai – palaipsniui viskas susitvarkys, ir visi priprasime prie šio neį prasto išbandymo. Tai iššūkis visai Lietuvai ir visai švietimo sistemai. Jeigu kažkas nepasiseks arba nepavyks, prašome, nepulkite teisti pedagogų; jei yra galimybė, patarkite ir padėkite jiems. Bendraukite su auklėtojais, pedagogais ir mokyklų administracijomis. Ieškokite bendrų būdų, kaip kartu išspręsti problemas. Visada lengviausia – kritikuoti, bet kritikuodami pamirštame, jog tai žmonės, kurie atiduoda visą save, kad mūsų vaikai būtų ugdomi tinkamai.

Pedagogų taip pat prašome nenusiminti, jei kas nepavyks. Svarbiausia – nenuleiskite rankų ir bandykite, kol pavyks, niekas Jūsų už tai neteis. Linkime nepalūžti ir nepanikuoti. Mokyklų administracijos ir mūsų skyrius yra pasirengę padėti, jei iškiltų sudėtingų problemų.

Linkime visų švietimo į staigų bendruomenėms išlikti kantriems ir supratingiems bei saugoti vieni kitus. Tikėkimės, jog greitai viskas atslūgs, ir grį šime į normalų gyvenimo ritmą.

 

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vardu vedėjas Gintautas Rimeikis

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.