Dėl ikimokyklinio ir piešmokyklinio ugdymo įstaigų darbo nuo 2020 m. gegužės 18 dienos

2020-05-13

 

Nuo gegužės 18 d. atnaujinamas ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo į staigų darbas. Visgi, atsižvelgiant į tebeesančią situaciją šalyje, rekomenduojama tėvams į vertinti vaiko ugdymo būtinybę švietimo į staigoje visą karantino laikotarpį . Ugdymo nuotoliniu būdu galimybės išlieka. Minėtu laikotarpiu, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo į staigose vaikų ugdymas ir priežiūra bus vykdomi vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu „Dėl ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo organizvimo būtinų sąlygų“.

 (https://sam.lrv.lt/uploads/sam/documents/files/D%C4%96L%20IKIMOKYKLINIO%20IR%20PRIE%C5%
A0MOKYKLINIO%20UGDYMO%20ORGANIZAVIMO%20B%C5%AATIN%C5%B2%20S%C4%84LYG%C5%B2%20(V-1116).pdf)

Vadovaujantis minėtu sprendimu, ugdymo į staigų vadovai į pareigoti maksimaliai laikytis tam tikrų saugos reikalavimų:

„Vaikų priežiūra savivaldybės privalo pasirūpinti tik išimtiniais atvejais, kada tėvai dėl darbo neturi galimybės pasirūpinti, neturi, kur palikti vaikų“, – teigia ministras Aurelijus Veryga.

Šią galimybę reikėtų į vertinti labai atsakingai. Jei vaikas serga lėtinėmis ligomis, gyvena kartu su rizikos grupėms priklausančiais asmenimis, tėvams rekomenduojama šių vaikų į darželius nevesti. Tėvai, kurie turi galimybę, vaikus ir toliau gali prižiūrėti namuose.

Bet kokiu atveju, pirmiausia būtina į vertinti galimą riziką ir tik tada priimti sprendimą dėl grį žimo į darželį . Tai – galimybė, bet ne privaloma.


Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus inf.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.