Dėl Š vietimo ir mokslo ministerijos viešai paskelbtos informacijos

2018-10-03

2018 metų spalio 2 dieną LR švietimo ir mokslo ministerija išplatino informaciją apie etatinio mokytojų darbo apmokėjimo sistemos diegimą savivaldybėse. Pranešime Plungės rajono savivaldybė apibūdinama kaip nepasirengusi šiai reformai.

Informuojame, kad Plungės rajono savivaldybė dėl etatinio darbo apmokėjimo sistemos į diegimo rimtų nusiskundimų nėra gavusi. Ministerijos išplatintą nuostatą, kad Plungės rajono savivaldybėje nėra pasirašytos darbo sutartys, traktuojame kaip paviršutinišką, o skubotai padarytą pareiškimą – kaip menkinantį savivaldybę ir pedagogų bendruomenę. 

Švietimo ir mokslo ministerija į Plungės rajono savivaldybę kreipėsi paskutinę rugsėjo savaitę su prašymu informuoti, kiek atnaujinta darbo su pedagogais sutarčių. Savivaldybės turimais duomenimis iki 2018 m. spalio 3 dienos švietimo į staigose atnaujinta apie 60 proc. sutarčių. Likusi dalis sutarčių šiuo metu peržiūrima ir bus atnaujinta artimiausiu metu, nes tebevyksta individualūs sutarčių derinimai su pedagogais.

Mokyklų administracijos mokytojams pateikė visą informaciją apie atlyginimus ir jų pokyčius. Tarifikacijos suderintos su darbuotojų atstovais. Turimais duomenimis, ketvirtadalis bendrojo ugdymo mokyklų jau išmokėjo pagal naująją sistemą apskaičiuotus atlyginimus. Apie 50 proc. švietimo į staigų pedagogams atlyginimus išmokės šią savaitę. Likusiai daliai pedagogų atlyginimai bus išmokėti iki spalio 10 dienos. Atkreipiame dėmesį , kad Plungės rajono mokyklose pedagogų užmokesčio fondas didėja skirtingai – nuo 1 iki 10 proc. Pedagogų darbo užmokesčio fondas nežymiai mažėjo tik vienoje gimnazijoje ir Specialiojo ugdymo centre. 

Pažymėtina ir tai, jog ministerija, pristatydama mokytojų etatinio apmokėjimo modelį , prie darbų, kuriuos privalo atlikti mokyklų vadovai per rugsėjo – spalio mėnesius, paskutiniu punktu nurodo darbo sutarčių atnaujinimą. Tačiau šiandien tik  spalio 3-oji, tai kodėl paskubėta išplatinti neigiamą informaciją apie savivaldybę, jeigu sutartis pasirašyti ministerija nurodė iki spalio pabaigos?

Savivaldybė į ministeriją kreipėsi su prašymu paneigti arba patikslinti paskelbtą informaciją, kuria sumenkintas savivaldybės vardas.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.