Birželio 1-oji – Tarptautinė vaikų gynimo diena

2018-06-01

Išdykauja, žaidžia, liūdi, siaučia, 
nesvarstydami – kodėl ir kam. 
Jeigu šita žemė kam priklauso, 
tai pirmiausia, žinoma, vaikams. 

     Justinas Marcinkevičius, 1966 m.


 

 

Tarptautine vaikų gynimo diena prasideda vasara. Tai pirmoji tokia nuostabi ir viena iš nuotaikingiausių vasaros švenčių. Pažymėtina, kad Birželio 1-oji, kaip Tarptautinė vaikų gynimo diena, įteisinta 1949 metais Tarptautinės moterų federacijos sesijoje. Kaip šventė, ši diena pirmą kartą paminėta 1950 metais. Tarptautinė vaikų gynimo diena – tai priminimas pasaulio visuomenei apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises.  

Vaiko teisių deklaracijoje įtvirtinta, jog „…vaikui, atsižvelgiant į jo fizinį ir psichinį nebrandumą, reikia ypatingos apsaugos ir priežiūros, taip pat atitinkamos teisinės apsaugos tiek iki gimimo, tiek ir po jo“. Atsižvelgiant į tai, vaikai iki pilnametystės ar emancipacijos yra tėvų ar globėjų (rūpintojų) prižiūrimi. Tėvai turi teisę ir pareigą dorai auklėti ir prižiūrėti savo vaikus, rūpintis jų sveikata, išlaikyti juos, atsižvelgdami į jų fizinę ir protinę būklę, – sudaryti palankias sąlygas visapusiškai ir harmoningai vystytis, kad vaikas būtų parengtas savarankiškam gyvenimui visuomenėje.

Šios nuostabios šventės proga sveikiname visus – didelius ir mažus, vaikučius ir jų tėvelius. Tegul kiekviena diena būna kupina naujų siekių, malonių įspūdžių ir kūrybingų akimirkų.

Prisiminkime, kad vaikai, tai ne maži žmonės, o dideli pasaulio stebuklai…. mylėkime ir gerbkime juos.


Vaiko teisių apsaugos skyrius


Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.