Bendruomeninius vaikų globos namus planuojama statyti Gandingos gatvėje

2019-08-12

 

 

Pagrindinis Lietuvoje vykstančios socialinės vaikų globos sistemos pertvarkos tikslas – iki 2020 metų panaikinti institucinius vaikų globos namus ir įkurdinti tėvų globos netekusius vaikus įtėvių, globėjų šeimose ar grąžinti juos biologiniams tėvams.

Tačiau nėra tiek globėjų, kiek jų reikėtų, todėl apsispręsta tėvų globos netekusius vaikus įkurdinti bendruomeniniuose namuose, kuriuose jie, nuolat prižiūrimi socialinių darbuotojų ir jų padėjėjų, mokytųsi savarankiško gyvenimo pradmenų, buities darbų, biudžeto planavimo ir pan.

Pirmieji bendruomeniniai vaikų globos namai Plungėje, viename iš Vėjo gatvės daugiabučių, buvo atidaryti praėjusių metų gruodžio pradžioje. Čia gyvena 6 tėvų globos netekę vaikai iki 18 metų.

Plungės savivaldybėje jau aptartas klausimas ir dėl žemės sklypo parinkimo bendruomeninių vaikų globos namų statybai Plungės mieste. Savivaldybės architektas Tomas Jocys Savivaldybės tarybos nariams pateikė dešimties galimų sklypų Varpo, Kaštonų, M. Pečkauskaitės, Rasytės, Paprūdžio skg., Mendeno, Stoties, Gandingos ir Miškų gatvėse sąrašą, nurodydamas kiekvieno laisvo žemės sklypo plotą, atstumą iki miesto centro, atstumą iki artimiausios mokyklos ir lopšelio-darželio bei sporto ar žaidimų aikštelės.

Įtakos pasirinkimui taip pat turėjo sklypo reljefas ir gruntas, ar sklypas yra gyvenamųjų namų kvartale, ar čia jau nutiesti vandentiekio ir nuotekų, elektros, dujų tinklai, ar patogu privažiuoti, įrengtas apšvietimas ir pėsčiųjų takai. 

Daugiausiai balų surinko Miškų ir Gandingos gatvėse esantys laisvi sklypai, kuriuos vietos politikai nusprendė įtraukti į neprivatizuojamų sklypų sąrašą. Pirmuosius bendruomeninius vaikų globos namus apsispręsta statyti Gandingos gatvėje, netoli sankryžos su P. Plechavičiaus gatve. Pridedama – sklypų vertinimo suvestinė.

Plungės rajono savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas pažymėjo, kad visiems vaikams būtina užtikrinti geras sąlygas augti. Savaime suprantama, siekiamybė ta, kad nė vienam vaikui netektų augti globos namuose, tačiau daug vilčių dedama, kad ir jaukūs bendruomeniniai vaikų globos namai, artimi šeimos aplinkai,  užtikrins sklandžią tėvų globos netekusių vaikų integraciją į plungiškių bendruomenę.

Rugpjūčio 12 dieną Plungės rajono savivaldybės administracija pateikė projekto „Bendruomeninių vaikų globos namų ir vaikų dienos centrų tinklo plėtra Plungės rajono savivaldybėje“ paraišką Centrinei projektų valdymo agentūrai pagal priemonę „Institucinės globos pertvarka: investicijos į infrastruktūrą“. Gavus finansavimą numatytame žemės sklype Gandingos gatvėje planuojama pastatyti naują vienaukštį namą, pritaikant jį bendruomeninių vaikų globos namų veiklai, ir jame apgyvendinti 8 tėvų globos netekusius vaikus. Taip pat planuojama išlaidų kompensavimo būdu susigrąžinti lėšas už suremontuotą ir paslaugoms teikti pritaikytą butą Vėjo gatvėje.

Šiuo metu Plungės socialinių paslaugų centras globoja ir rūpinasi 27 globotiniais, iš jų  6 vaikai šiuo metu gyvena bute Vėjo gatvėje, 4 globotiniai yra pilnamečiai ir mokėsi mokykloje (palydimoji globa),  iš 17 nepilnamečių vaikų  2019 metais 2  vaikams bus nustatyta globa šeimoje, 2  vaikai bus perduoti Šilalės savivaldybei, 1 vaikas su sunkia negalia perkeliamas į valstybinę globos įstaigą.  2019 metais 18 metų sukaks 4 vaikams, jie turės pradėti gyventi savarankiškai.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

 

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.