Bendruomenių lyderiams pristatė naują galimą veiklos kryptį

2020-01-24

 

 

Sausio 23 dieną Aktyvaus poilsio ir pramogų zonos patalpose rinkosi Plungės rajono bendruomeninių organizacijų sąjungos – asociacijos „Plungės kraštas“ – lyderiai, Vietos veiklos grupės administracijos vadovė Giedrė Kazakevičienė ir viešųjų ryšių specialistė Gražina Lukošienė. Susitikti su bendruomenių atstovais atvykęs Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, mero patarėjas Žydrūnas Purauskis, Savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Mantas Česnauskas, Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Žaneta Piepalienė teiravosi, kokias veiklas šiemet planuoja rajono kaimų ir stambesnių gyvenviečių, miestelių bendruomenės, kuo prie sklandesnio tų veiklų organizavimo gali prisidėti Savivaldybė.

Vieną iš galimų naujų veiklos krypčių asociacijos „Plungės kraštas“ atstovams pristatė Socialinės paramos skyriaus vedėja Genovaitė Vasylienė, kuri pasiūlė bendruomenėms teikti socialines paslaugas pažeidžiamiems kiekvienos bendruomenės nariams. G. Vasylienė pažymėjo, kad Savivaldybė pirktų šias paslaugas iš bendruomenių, kaip perka paslaugas ir iš kitų socialinių paslaugų tiekėjų.

G. Vasylienė pristatė socialinių paslaugų katalogą ir apibūdino kiekvieną paslaugą, kurią žmonėms galėtų teikti ir pačios bendruomenės: socialinės rizikos asmenų informavimas ir konsultavimas jiems aktualiais klausimais, maitinimo (šiltu maistu) organizavimas, specialaus transporto organizavimas, laisvalaikio organizavimas, asmens higienos priežiūra (drabužių skalbimas, dušas), pagalbos žmogaus namuose paslaugos, socialinių įgūdžių formavimo ir užimtumo paslauga (senjorų „darželis“), dienos socialinė globa turintiems sunkią negalią asmenims ir kt.

Socialinės paramos skyriaus vedėja informavo, kad galimybių turinčios kaimo bendruomenės gali steigti netgi stacionarius senelių globos namus, taip pat būti šeimynos, kuriose gyventų tėvų globos netekę vaikai, steigėjais.

Savaime suprantama, kad bendruomenės, kurios ryžtųsi pradėti teikti vieną ar kitą socialinę paslaugą, turėtų keisti įstatus.

Padiskutavus sutarta iki kito bendruomenių atstovų ir Savivaldybės vadovų susitikimo, kuris numatytas kovo mėnesio pabaigoje, išsiaiškinti preliminarų socialinės pagalbos konkrečioje bendruomenėje poreikį.

Pirmuosius žingsnius teikti socialines paslaugas bendruomenėje jau žengia Stalgėnų seniūnijos šeimų bendruomenė „Gija“, kuri planuoja vaikų dienos centro veiklą. Alsėdžių bendruomenei kilo minčių dėl bendruomenės narių maitinimo šiltu maistu, o Žemaičių Kalvarijoje, ko gero, didžiausias socialinės paslaugos poreikis būtų pagalba pagyvenusių ar neįgalių žmonių namuose.

Asociacijos „Plungės kraštas“ pirmininkė Rima Jokubauskienė pastebėjo, kad ir anksčiau kai kurios katalogo paslaugos (pvz. – užimtumo senjorams organizavimo) kaimo bendruomenėse jau vyko, tačiau užsiėmimų vadovai su žmonėmis dirbdavo be jokio atlygio.

VVG administracijos atstovės informavo, kad vasario 12 dieną, 15 valandą, bendruomenėms numatytas dar vienas renginys apie verslo finansavimo galimybes.

 

Plungės rajono savivaldybės administracijos inf.

Įvertinkite naujieną

Visi komentarai
Komentarų nėra
This site is registered on wpml.org as a development site.